تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    با حضور معاون وزیر بهداشت انجام شد؛
آغاز طرح ملی «هر خانه یک پایگاه سلامت» در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مرحله ملی طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» با سخنرانی ویدئوکنفرانسی سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان و با حضور علیرضا رئیسی معاون بهداشت این وزارتخانه روز دوشنبه در سالن زکریای رازی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد.

به گزرش خبرنگار مرآت، آیین آغاز به کار طرح ملی "هر خانه یک پایگاه سلامت" صبح امروز با حضور رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در سالن زکریای رازی دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد.

نوید دانایئی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در این آیین گفت: پیش از این، طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به صورت آزمایشی در سه منطقه شهری، شهری- روستایی، و روستایی شهر سمنان از آذر ۹۸ اجرا شد.

نوید دانایی سه مرکز بهداشت شهید فامیلی، شهید مطلبی و روستای خیرآباد را کانون های اجرای آزمایشی طرح هر خانه یک پایگاه سلامت عنوان و بیان کرد: این طرح دستاوردهای مهمی به همراه دارد که مهمترین آن بردن مبانی سلامت به درون خانواده ها است.

وی با اشاره به هشت برنامه اصلی در اجرای مرحله آزمایشی طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در سمنان، اضافه کرد: با تاکید وزارت بهداشت و درمان بر استفاده از ظرفیت دانشجویان دراجرای این طرح، در سمنان ۷۵ دانشجوی رشته های پزشکی، پرستاری و فیزیوتراپی مشارکت کردند.

دانایی گفت: ۲ طرح تحقیقاتی نیز در کنار اجرای آزمایشی طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در سمنان اجرا شد که بررسی اثربخشی برنامه یکی از آن‌ها بود و به نتیجه رسید که چشمگیربودن اثرگذاری طرح را منعکس کرد.

در قالب این طرح از هر خانواده یک فرد که دارای حداقل ۱۸ سال سن و سواد حداقل هشت کلاس تحصیلی باشد، به عنوان سفیر سلامت آن خانواده انتخاب می شود و آموزش های اساسی و تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را فرامی‌گیرد و به درون خانواده انتقال می دهد.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه