شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 یک متخصص ارتوپدی عنوان کرد؛   

روش های تشخیص پوکی استخوان/چگونه پیشگیری و درمان کنیم

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دانشیار گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی ایران، پیرامون تشخیص و درمان پوکی استخوان، توصیه هایی ارائه نمود.

به گزارش مرات، حسن قندهاری، در خصوص چگونگی تشخیص پوکی استخوان گفت: تشخیص زودهنگام پوکی استخوان با ابتلای فرد به خستگی و درد منتشر در بدن است. در مواردی که علائم وجود دارد و در خانواده سابقه پوکی استخوان وجود داشته باشد باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه شود. انجام تست‌های آزمایشگاهی برای رد کردن علل ثانویه و همچنین تست سنجش تراکم استخوان می‌تواند در تشخیص کمک کند.

وی افزود: آنچه در جامعه امروزی وجود دارد و اینکه افراد در سنین جوانی نیز از این روش تشخیصی استفاده می‌کنند کاملاً نادرست است و معیارها و زمان انجام این تست‌ها به سن و سبک زندگی فرد و عوامل دیگر بستگی دارد و از طرف پزشک متخصص مشخص می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص راه‌های پیشگیری از پوکی استخوان گفت: فعالیت‌های بدنی منظم و ورزش‌های هوازی مهم‌ترین عامل در جلوگیری از ایجاد پوکی استخوان هستند، پس از آن مکمل‌های غذایی تحت نظر متخصص از جمله ویتامین D۳ کلسیم و منیزیم می‌توانند کمک کننده باشند.

قندهاری در خصوص درمان پوکی استخوان تصریح کرد: درمان‌های پوکی استخوان بسیار وسیع هستند و فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی مستمر، عدم بی‌حرکتی می‌تواند در درمان مؤثر باشد. همچنین داروهای بسیاری ممکن است در دسترس باشند که برای هر فرد مناسب‌ترین آن از طرف پزشک تجویز می‌شود. از داروهایی که هفته‌ای یک بار و خوراکی هستند تا داروهای تزریقی روزانه هر ۶ ماه و سالیانه که بر اساس شرایط بیمار تجویز و مؤثر هستند.

انتهای پیام/
مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.