تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پربازدیدترین ها

آخرین اخبار

شجاع خلیل‌زاده در گفتگو با مرآت:
انسجام تیمی رمز پوکر کردن ارتشِ سرخ/ باشگاه پرسپولیس برای حفظ بازیکنان تلاش کند!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
بازیکن پرسپولیس می‌گوید رمز پوکر کردن ارتش سرخ، وحدت و انسجام بین بازیکنان و ثبات فنی حاکم بر تیم است.

به گزارش خبرنگار مرآت: ورزش فوتبال، یکی از مهیج‌ترین و محبوب‌ترین رشته‌های ورزشی در سراسر دنیاست. امروزه درگیر شدن با هیجانات و حساسیت‌های این پدیده‌ی جذاب، سن و سال و جنسیت نمی‌شناسد.

در ایران نیز با وجود معرفی شدن رشته ورزشی کُشتی به‌ عنوان یک ورزش ملی باز هم شاهدیم ضریب نفوذ فوتبال بین خانواده‌های ایرانی بیشتر از سایر رشته‌هاست و طرفداری متعصبانه از این رشته نیز بر جذابیت فوتبال افزوده است.

لیگ برتر و جام حذفی به‌عنوان بالاترین و به ‌نوعی حرفه‌ای‌ترین سطح فوتبال در کشور ما محسوب می‌شوند که علاقه‌مندانی را پای جعبه جادویی می‌نشاند و منتخبان این دو سطح یعنی اول و دوم لیگ برتر و قهرمان جام حذفی نهایتا به تورنمنت لیگ قهرمانان آسیا راه می‌یابند.

در دو سال گذشته و از بین دو تیم مطرح کشورمان، تیم پرسپولیس به هدایت برانکو ایوانکویچ به فینال آسیا راه یافت.

استقلال و پرسپولیس دو باشگاه پرطرفدار در کشورمان هستند. طرفداریِ هواداران دوآتشه این دو باشگاه از عواملی است که دویدن‌هایِ بازیکنان درمستطیل سبز را هدفمندتر می‌کند.

هواداران همچنین برای ابراز علاقه و شاید تعصبی‌تر کردن بازیکنان موردعلاقه‌شان فراخور قابلیتی که دارند القابی را به آن‌ها نسبت می‌دهند.

«پرنده» لقب شجاع خلیل زاده یکی از مدافعان متعصب و به عقیده رقبا پرحاشیه‌ی تیم پرسپولیس است که فوتبال را از زمین‌های خاکی بهنمیر بابلسر استارت زده و حالا به عنوان مدافع شماره 3 باشگاه  پرسپولیس در میادین فوتبال، عرض اندام می‌کند گفتگوی مرآت با این ورزشکار را می‌خوانیم.

مرآت: تعریف یک فوتبالیست از فوتبال این رشته پرطرفدارِ ورزشی؟

 اگر بخواهم در یک جمله خلاصه کنم فوتبال یعنی عشق. 

در معنای وسیع‌تر هم باز از منظر من و تک‌تک هواداران، تعریفی جز عشق ندارد. فوتبال پیوند عمیق و ناگسستنی با احساساسات دارد.

 جدای از تکاپو و دویدن برای کسب عناوین قهرمانی ملی و فراملی اگر بخواهیم به فوتبال نگاه کنیم شاید این پدیده ورزشی ِقرن تنها رشته پرطرفدار و جذابی است که علاقه‌مندان زیادی را مجذوب خود کرده است.

 مرآت: لبخند در پیروزی‌ها،  تلخ‌کامی‌ها در صحنه‌های شکست و برخی فریادهای تکرار نشدنی در فوتبال همواره از کانون‌های توجه در این رشته ورزشی بوده است در خصوص بروز این احساسات در جریان فوتبال چه صحبتی دارید؟

شادی بعد از بُرد و تلخ‌کامی در شکست، هرکدام هیجان خاص خودش را دارد درباره فریادها هم از فریادهای جواد خیابانی گرفته تا لقب دادن خداداد عزیزی به غزال تیز پا و گلش به استرالیا و شادی میلیون‌ها ایرانی تا ضربه سر رؤیایی حمید استیلی به آمریکا گوشه‌ای از جذابیت فراموش‌نشدنی فوتبال ایران است.

تبِ فوتبال، توپ پلاستیکی و کوچه‌های خاکی بهنمیر

مرآت: علاقه شما به فوتبال از کجا نشأت گرفته است و فوتبال را از کجا شروع کرده و به پرسپولیس رسیدید؟

تبِ فوتبال را از کودکی در وجودم حس می‌کردم این علاقه ریشه در کودکی‌ام داشت.

پدرم عاشق فوتبال و تیم پرسپولیس بود و طبعا وقتی علاقه به هر تیمی در خانواده‌ها حاکم باشد بچه‌ها هم دستخوش این گرایش می‌شوند.

فوتبال را با توپ پلاستیکی از کوچه‌های خاکی بهنمیر شروع کردم. در سطح حرفه‌ای هم استارت کار از شهرداری بابلسر و سپس شهرداری امیرکلا خوش نوش ساری، مس رفسنجان، مس کرمان، سپاهان، تراکتور و نهایتا به عضویت تیم محبوبم یعنی پرسپولیس درآمدم.

مرآت: شما اخیرا به جرگه‌ی متأهلان پیوستید. زندگی حرفه‌ای یک ورزشکار با ازدواج بهتر می‌شود؟

بله زندگی من بهتر شد اما به فوتبالیست‌ها توصیه می‌کنم یا زمانی که در آغاز راه فوتبال هستند ازدواج کنند یا زمانی که فعالیتشان در این رشته رو به اتمام است!

به تشخیص مربی برای عدم دعوت احترام می‌گذارم

مرآت: شما یکی از بازیکنان مستعد فوتبال هستید و چهار سال در اوج. اما با این تفاسیر به تیم ملی دعوت نمی‌شوید برخی معتقدند چون شما در زمین‌بازی رفتار تهاجمی دارید و خشونتِ مدافع در صورت تکرار منجر به اخراج می‌شود مربیان حاضر به ریسک‌پذیری برای دعوت شما نمی‌شوند نظر شما دراین‌باره چیست؟

اگر تشخیص مربی عدم دعوت است نظرش برایم محترم است. من ورزشکاری هستم که به پرسپولیس تعصب‌دارم اما در زمین‌بازی اخلاق را رعایت کردم. این عقیده که سرمربی مرا به خاطر احتمالاتی چون خشونت و درگیری با رقیب در زمین دعوت نمی‌کند، توجیه قابل قبولی نیست و  گمانه‌زنی‌هایی است که افرادی مطرح می‌کنند.

کُری می‌خوانم تا لذت بُرد برای هوادار تکمیل شود!

مرآت: شما ازجمله فوتبالیست‌هایی هستید که برای رقیب کُری زیادی می‌خوانید از طرفی کُری‌خوانی یکی از جذابیت‌های فوتبال است طبیعتا این حرکت شما با هجمه‌ها و واکنش‌های منفی از طرف رقبا همراه است با این قضیه چه در فضای مجازی و حقیقی چطور کنار می آیید؟

اگر کُری‌خوانی نباشد فوتبال جذابیتی ندارد کُری می‌خوانم تا لذت بُرد، برای هوادارم تکمیل شود. اما بی‌احترامی در منش ما نیست و ورزشکار بی‌اخلاق جایگاه و مقبولیتی ندارد. با افرادی هم که در فضای مجازی توهین می‌کنند کاری ندارم کام نت‌ها را نمی‌خوانم هدف من شاد کردن دل هواداران است.

لحظه خوابیدن با فلز طلایی، پایان بی‌قراری‌ها را ملموس‌تر می‌کند 

مرآت: شما طی چهار سال اخیر جام‌هایی که پرسپولیس در لیگ کسب کرد را با هماهنگی سرپرست باشگاه به منزل برده و با جام می‌خوابید و از شب‌گردی با این فلز طلایی فیلم و عکس منتشر می‌کنید هدف شما از این کار چیست؟

چون کسبِ جام با دشواری‌های زیادی همراه است و این لحظه خوابیدن با جام، پایان بی‌قراری‌ها و اضطراب را ملموس‌تر می‌کند. از طرفی چون خالق این حرکت پرسپولیس است به‌نوعی اعلام می‌کنیم جام بُرد تا همیشه متعلق به  تیم پرسپولیس است و بازیکنان رقیب به آن دسترسی پیدا نخواهد کرد.

باشگاه برای حفظ بازیکنان تلاش کند

مرآت: سال گذشته شما پیشنهاد مالی خوبی از یک باشگاه قطری داشتید ولی چون پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته شد و بازیکن کم داشت روی این پیشنهاد میلیاردی چشم‌پوشی کردید بازهم پای تعصب به پرسپولیس در میان بود؟

بله قاعدتاً. در حال حاضر هم پیشنهاد دارم اما اولویت اول من پرسپولیس است. با این اوضاع باشگاه باید ببینیم وضعیت چه می‌شود باشگاه  باید برای حفظ بازیکنان تلاش کنند اما صحبتی با ما نشد.

وحدت و انسجام تیمی رمز پیروزی ارتش سرخ

مرآت: برخی از رقبا پوکر قهرمانی پرسپولیس را زیر سؤال می‌برند و همواره این شبهات مطرح است که پرسپولیس از سوی نهادهایی حمایت می‌شود که قهرمان می‌شود در این خصوص نظری  ندارید؟

رمز پوکر کردن ارتش سرخ وحدت و انسجام بین بازیکنان و ثبات فنی حاکم بر تیم است ما همواره از قاعده بازی جوانمردانه پیروی کردیم و فوتبال نتیجه تلاش‌ها و دویدن‌ها در میدان است و داوران و ناظرانی دارد که بازی را به نظاره می‌نشینند طرح این مباحث، بی‌ارزش جلوه دادن قهرمانی پرسپولیس است و اهمیتی ندارد. بگذارید عده‌ای درگیر باشند ما همچنان درگیر قهرمان کردن پرسپولیس خواهیم بود.

مرآت: به عنوان سخن پایانی  اگر صحبتی با هواداران خوددارید بفرمایید 

هواداران را دوست دارم برای پنجمین سال، طرفداران منتظر پنجمین جام متوالی در لیگ برتر باشند.

مرآت: سپاسگزاریم از اینکه پاسخگوی ما بودید.

من هم از شما و همه همکاران‌تان تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/م

دیدگاه ها

زنده باد پرسپولیسدرود بر خانم عباسی
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه