دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
آبیاری نوین کشاورزی سمنان از ۱۶ به ۳۶ هزار هکتار افزایش یافت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی سامانه‌های نوین آبیاری گفت: طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم اجرای این طرح از ۱۶ به ۳۶ هزار هکتار افزایش یافت.

به گزارش مرآت،  حسین شاهینی روز یکشنبه به رسانه ها افزود:  اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در استان سمنان اکنون به بیش از ۳۶ هزار هکتار رسید

وی اظهار داشت: تا سال ۱۳۹۲ سامانه های نوین آبیاری در مدلهای قطره‌ای بارانی و کم‌فشار در حدود ۱۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان سمنان اجرایی شده بود، اما امروز شاهد افزایش بیش از ۲۰ هزار هکتاری اراضی کشاورزی مجهز به سیستم های نوین آبیاری در این استان هستیم.

وی افزود: با  تلاش‌های صورت گرفته در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، سطح اراضی کشاورزی مجهز به سامانه های نوین آبیاری به ۳۶ هزار و ۳۵۲ هکتار افزایش یافته است و برنامه‌ریزی‌های لازم برای استمرار این روند ادامه دارد.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان عنوان کرد: از میان مدلهای مختلف سامانه‌های نوین آبیاری در ارزیابی کشاورزی استان ، مدل قطره‌ای بیشترین سهم را دارد و تا کنون بیش از ۲۲ هزار و ۶۳۵ هکتار از این اراضی در استان سمنان به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز شده‌است.

شاهینی اضافه کرد: تا کنون در هفت هزار و ۷۲۹ هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان نیز سیستم آبیاری بارانی اجرا شده است.

به گفته وی، بیش از پنج هزار و ۹۹۸ هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان نیز تا کنون مجهز به سامانه آبیاری کم‌فشار شده‌اند.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در بیش از یکهزار و ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان نیز انواع مختلف سامانه‌های نوین آبیاری در دست اجراست.

استان سمنان ۱۹۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی با ۴۵ هزار بهره‌بردار در بخش‌های مختلف دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.