تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
آیا دانشگاه فرهنگیان منحل می‌شود؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دانشجومعلمان از نامه‌نگاری اخیر رئیس دانشگاه پیام نور در خصوص واگذاری آموزش‌های دانشگاه فرهنگیان به این دانشگاه ابراز نگرانی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مرآت، خبرگزاری دانشجو روز گذشته با انتشار مطلبی به نگرانی دانشجومعلمان به سبب نامه اخیر رئیس دانشگاه پیام‌نور به دبیرخانه کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص واگذاری آموزش‌های عمومی و تخصصی دانشگاه فرهنگیان به این دانشگاه پرداخته است.

در گزارش مذکور آمده است:«رئیس دانشگاه پیام نور در نامه‌ای که سوم اسفند ماه سال ۹۸ به دبیرخانه کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری ریاست جمهوری نوشته تصریح کرده است: بلافاصله پس از ابلاغ تصمیم مورخه ۳/۱۲/۹۸ کمیسیون تخصصی علمی تحقیقاتی و فناوری و نظر معاون اول محترم رئیس جمهور جلسات متعددی با حضور نمایندگان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، دانشگاه پیام نور و دانشگاه فرهنگیان در دانشگاه پیام نور و دانشگاه فرهنگیان تشکیل شد در این جلسات نظر غالب آن بود که دانشجویان داوطلب بر اساس ضوابط علمی دانشگاه فرهنگیان توسط سازمان سنجش آموزش کشور پذیرفته شده و به دانشگاه پیام نور معرفی شوند.»

با وجود برخی تکذیب‌ها، عده‌ای معتقدند، این نامه‌نگاری‌ها مقدمه‌ای بر انحلال تدریجی دانشگاه فرهنگیان خواهد بود. ظاهرا دولت اساسا نگاهی مثبتی به دانشگاه فرهنگیان ندارد! پیش‌تر و در سال 1395، استاندار شیراز وجود دانشگاه فرهنگیان به شکل کنونی آن را به ضرر آموزش و پرورش توصیف کرده و خواستار انحلال این دانشگاه شده بود. ایده او این بود که کار آموزش و پرورش تأسیس و اداره دانشگاه نیست و توجیهی برای ادامه فعالیت این دانشگاه وجود ندارد!

با وجود این دست نظرات، دانشگاه فرهنگیان تا کنون به کار خود ادامه داده است. خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، پیشتر اعلام کرده بود که در سال 98، 25 هزار دانشجومعلم، جذب این دانشگاه خواهند شد.

متن گزارش خبرگزاری دانشجو را این‌جا بخوانید.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه