دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

سخنگوی ستاد کرونای استان سمنان اعلام کرد؛
اطلاعیه مهم ستاد کرونا/ محدودیت ورود به اماکن در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سخنگوی ستاد کرونای استان سمنان از صدور اطلاعیه مهم و وضع محدودیت‌های جدید در سطح استان برای مقابله با ویروس کرونا به خصوص عدم ورود افراد به ادارات دولتی خبر داد.

به گزارش مرآت، به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، حبیب الله خجسته پور در اطلاعیه درباره مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در راستای کنترل ویروس کووید ۱۹ در قالب رزمایش فجر در سمنان، اعلام کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی شهر سمنان تا ۱۵ اسفند موظف هستند تا در هنگام ورود افراد به آن دستگاه با دریافت کارت یا شماره ملی مراجعین، نسبت به ثبت و رهگیری کد ملی در سامانه ماسک اقدام و از عدم ابتلای فرد به کرونا اطمینان حاصل کنند.

وی در این اطلاعیه تاکید کرده است: افراد با تست کرونای مثبت تا ۱۴ روز پس از اعلام نتیجه مثبت حق ورود به هیچ دستگاه اجرایی را ندارند همچنین کمیته بازرسی ستاد استانی کرونا و کارشناسان اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با مراجعه به ادارات و دستگاه‌های اجرایی از اجرای طرح شناسایی افراد و ثبت کد ملی در سامانه ماسک هنگام ورود افراد به دستگاه اجرایی اطمینان حاصل کنند.

در این اطلاعیه آمده است: اداره کل راهداری و خدمات جاده‌ای استان سمنان، شرکت‌های مسافربری، راه آهن، دفاتر فروش بلیط هواپیمایی و … برای صدور بلیط حتماً کد ملی افراد را در سامانه ماسک ثبت نموده و در صورت تأیید ابتلای افراد به بیماری کرونا از ارائه خدمات به آنان پرهیز نمایند.

معاون استاندار سمنان در این اطلاعیه آورده است: فهرست فروشگاه‌های بزرگ سمنان اعلام شده است، این مراکز موظفند فردی را به منظور انجام روال اجرایی ثبت کد ملی در سامانه ماسک در مقابل ورودی فروشگاه تعیین نموده و از ورود افراد مبتلا به کرونا جلوگیری کنند همچنین اگر فروشگاه بزرگی که لیست آن فروشگاه از سوی سازمان صمت ارائه شده نسبت به ثبت کد ملی و اطمینان از عدم ابتلای افراد به کرونا اقدام نکند، بی‌تردید پلمپ خواهد شد.

خجسته پور در این اطلاعیه ادامه می‌دهد: شعب مرکزی و پر تراکم بانک‌ها در شهر سمنان موظفند یکی از پرسنل خود را برای انجام روال ثبت کد ملی در سامانه ماسک هنگام ورود افراد به بانک مأمور نموده و دیگر شعب کوچک‌تر نیز همزمان با مراجعه افراد به محل باجه، نسبت به ثبت کد ملی افراد در سامانه ماسک اقدام و در صورت ابتلای فرد به بیماری کرونا از ارائه خدمات به آنان پرهیز کنند. این مصوبه تا ۱۵ اسفند در شهر سمنان اجرا خواهد شد و پس از این تاریخ، با تحلیل بازخوردها و تأیید مؤثر بودن آن در تمامی شهرستان‌های استان اجرا خواهد شد.

در پایان این اطلاعیه مهم آمده است: اداره کل پدافند غیرعامل، بازخورد اجرای طراح را تا ۱۵ اسفند ماه احصاء و در صورت تأیید اثرگذاری این اقدام در همان روز طی مکاتبه‌ای رسمی این طرح را به تمام استان ابلاغ نماید. مراجعه به ادارات، بانک‌ها، سیستم حمل و نقل ریلی، جاده‌ای و هوایی ملزم به ارائه کارت یا شماره ملی است و در غیر این صورت هیچ گونه خدماتی به افراد ارائه نخواهد شد.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.