تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل هواشناسی استان سمنان:
بارش‌ها در استان سمنان نسبت به بلندمدت ۳۲ درصد افزایش یافت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: میانگین بارندگی در نیمه نخست سال زراعی ۹۸ در استان نسبت به بلندمدت ۳۲.۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مرآت، ایرج مصطفوی گفت: بارندگی‌ها از ابتدای مهر تا اسفند ۹۸ حدود ۶۴.۸ درصد از بارش آبی این استان را تامین کرده است.

وی بیان کرد: میانگین بارندگی استان سمنان در نیمه نخست سال زراعی جاری، ۷۱.۴ میلیمتر بود که مقایسه این آمار با سال زراعی گذشته که ۹۱.۸ میلیمتر بود، کاهش ۲۲.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: متوسط بارندگی در بلند مدت در دوره یادشده این استان ۶۹.۴ میلیمتر بود که با میانگین بارندگی سال زراعی امسال تفاوت ۲ میلیمتری دارد.

مصطفوی  به عوارض تغییرات اقلیمی در کشور و استان سمنان اشاره و تصریح کرد: بارندگی در این استان به همین خاطر از بارش های ملایم، یکنواخت و جامد به بارش های پراکنده، رگباری و سیل آسا تبدیل شده است.

وی با اشاره به دو عامل انسانی و طبیعی در رخداد پدیده تغییر اقلیم، بیان کرد: عوامل انسانی از جمله تولید گازهای گلخانه ای و صنعتی شدن، سبب تغییر اقلیم شده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: براساس اعلام مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی سازمان هواشناسی کشور، متوسط بارندگی ایران در بازه زمانی سال زراعی امسال نسبت به بلندمدت ۱۰.۷ درصد افزایش و نسبت به سال گذشته در همین دوره ۱۰.۵ درصد کاهش داشت.

استان هرمزگان با ۱۶۹ میلیمتر بیشترین افزایش بارش ها را در مقایسه با بلندمدت در این بازه زمانی دارد و استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین کاهش بارندگی را نسبت به بلندمدت با ۱۳۴ میلیمتر داشت.

متوسط بارندگی استان سمنان در بلند مدت ۱۲۰ میلی متر عنوان می‌شود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه