تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

بی‌اطلاعی فرماندار سمنان از آمار خودروهای نردبان‌دار آتش‌نشانی در کشور!
90 درصد از مراکز استان‌ها خودروی نردبان‌دار آتش‌نشانی دارند!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرماندار سمنان در حالی اعلام کرده است که در کشور 5 یا 6 خودروی نردبان‌دار آتش‌نشانی وجود دارد که بررسی‌های خبرنگار مرآت نشان می‌دهد، 90 درصد از مراکز استان‌ها از این خودروها بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار مرآت، حدود یک ماه قبل، در یازدهم اردیبهشت‌ماه، خبرنگار مرآت در گفتگو با فرماندار سمنان موضوع فقدان خودروی نردبان‌دار آتش‌نشانی را مطرح کرده بود. فقدان این خودرو در شرایطی که طی سال‌های اخیر شمار ساختمان‌های بلندمرتبه، در مرکز استان همواره رو به افزایش بوده است، ضمن آن که می‌تواند جان آتش‌نشانان را به مخاطره بیندازد، یک امتیاز منفیِ مهم برای ایمنی شهر به شمار می‌رود.

سیدعباس دانایی، فرماندار سمنان در پاسخ به پرسش خبرنگار مرآت در این خصوص، تأکید کرده بود که با توجه به هزینه‌های بالای خرید این خودروها، شهرداری سمنان فعلا به تنهایی از عهده خرید آن برنمی‌آید. دانایی همچنین اعلام کرده بود که بسیاری از استان‌ها خودروی نردبان‌دار ندارند و در کل کشور، 5 یا 6 خودروی نردبان‌دار وجود دارد.

اما بررسی‌های خبرنگار مرآت نشان می‌دهد که بر خلاف گفته فرماندار سمنان، 90 درصد از مراکز استان‌ها در کشور خودروی نردبان‌دار آتش‌نشانی دارند و تنها 10 درصد از مراکز استان‌ها از جمله سمنان فاقد این خودرو هستند. جالب این‌جاست که فارغ از مراکز استان‌ها، سه تا چهار شهر دیگر در کشور از جمله شاهین‌شهر نیز واجد این خودرو هستند.

موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که مسأله هزینه‌کردهای غیراولویت‌دار شهرداری سمنان در میان باشد. فرماندار سمنان در حالی از ناتوانی شهرداری برای پرداخت هزینه خرید خودروی نردبان‌دار آتش‌نشانی سخن می‌گوید که این نهاد با تأیید فرمانداری سمنان، میلیاردها تومان صرف تملک و احداث یک میدان در سمنان کرده است! اینک باید پرسید چرا ایمنی شهر و شهروندان و آتش‌نشانان برای فرمانداری و شهرداری سمنان در اولویت نیست؟

متأسفانه جان آتش‌نشانان زمانی اهمیت می‌یابد که مثل حادثه پلاسکو به شهادت رسیده باشند اما تسهیل کار آتش‌نشانان و پیشگیری از بروز حوادث برای آن‌ها معمولا در اولویت نهادهای ذی‌ربط نیست.

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

یک مدیر جزء‌ شهرداری سمنان (آقای ق.)، راننده و ماشین در اختیار دارد که برای خانواده اش خرید می کند و آن ها را این طرف و آن طرف می برد. اولویت منافع آقایان است نه جان شهروندان.
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.