دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

روانشناس و مدرس حوزه علمیه؛
بی نظیر ترین زندگی مشترک ، زندگی حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
ارده گفت: بی نظیر ترین زندگی مشترکی که در تاریخ زمین تا ابد جاودان خواهد ماند زندگی حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) است

ارده، روانشناس و مدرس حوزه علمیه در گفت و گو با خبرنگار مرآت گفت: خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی در جامعه که بنای توسعه منابع انسانی را پایه ریزی می کند و تکریم این نهاد موجب استحکام این واحد اجتماعی شده، اولین و گسترده ترین عرصه رشد و تعالی هر انسانی بوده و اسلام نیز در تمام ابعاد حیات به الگودهی کامل برای تکامل بشر پرداخته است.

وی تاکید کرد: بی نظیر ترین زندگی مشترکی که در تاریخ زمین، تا همیشه جاودان خواهد ماند زندگی حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) بوده و بی شک زن در زندگی خانوادگی، نقش محوری و تعیین کننده و به عنوان رکن اساسی به لحاظ ظرافت و لطافت ویژه ای که خداوند در ساختار او به امانت گذاشته، عامل مهر و الفت و عشق و دوستی در محیط خانواده است.

روانشناس و مدرس حوزه علمیه افزود: درباره لطافت روحی زن که موجب سکونت و آرامش در آیات قرآن آمده ؛ "برای شما از جنس خودتان همسرانی آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و در میانتان مودت و رحمت قرار داد(21روم)"

وی گفت: حضرت فاطمه نه سال در خانه حضرت علی زندگی کرد وآنچه از این زندگی مشترک در تاریخ ثبت شده نشان دهنده هماهنگی کامل حضرت فاطمه و حضرت علی در ایفای ماموریت الهی آن حضرت است.

ارده خاطرنشان کرد:جلوه های ایثار فاطمه زهرا نسبت به همسرش علی به این صورت بود که حضرت فاطمه، حضرت علی را بهترین همسر میدانست و همواره به وظایف همسری خود عمل میکرد و به امیر المومنین بسیار علاقه مند بود به حدی که خود را فدایی وی میدانست و تمام برخورد های حضرت فاطمه در جهت زدودن غم و غصه حضرت علی بود.

وی افزود: حضرت علی(ع) در خصوص رابطه خود با فاطمه زهرا(س)میفرماید: هر گاه به چهره فاطمه می نگرم غم و غصه ها از دلم زدوده می شود و بهترین یاور حضرت علی که حتی پیش از ازدواج مسئولیت خطیر او در پاسداری از اسلام و حمایت از بنیانگذار آن را به خوبی درک میکرد و می دانست اگر مجاهدت های علی و حضور وی در عرصه مختلف نباشد، پیشرفت اسلام در آن موقعیت حساس با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

روانشناس و مدرس حوزه علمیه ادامه گفت:حضرت فاطمه در دفاع از حریم ولایت که توسط سقیفه، سنگ بنای بدعت و انحراف شد، هشدار به فساد و فتنه داد و خواص که مهاجرین و انصار بودند را فراخواند و رخداد و خاطرات دوران حیات پیامبر را برایشان یادآوری میکرد و همراه با حضرت علی و فرزندانش شبانه به منزل انصار و مهاجرین می رفت و آنان را به مبارزه و جانبداری از جبهه حق دعوت میکرد.

وی افزود:حضرت فاطمه به انصار و مهاجرین می فرمود: "ای مهارجران و انصار، خدا را یاری کنید؛ من دختر پیامبر شما هستم و شما با رسول خدا بیعت کردید و از او و فرزندانش در برابر دشمنان دفاع کنید، همان گونه که از خود و فرزندان خود دفاع می کنید پس بر سر پیمان با رسول خدا استوار بمانید و واقعه غدیر را نیز به آن ها یاد آوری کرد.

ارده در پایان گفت: مبارزات سیاسی حضرت زهرا نشان داد که یک زن عنصر پیوند دهنده بین رسالت و امامت بوده و چگونه با جثه ضعیف خود و روح عظیم الهی خویش بار سنگین مبارزه را بر دوش کشید و با جان و مال خود تا آخرین نفس از خط الهی دفاع و فریب سیاست پیشگان، زر، زور و تزویر را نخورد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.