تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
تغییر اجاره‌ بهای آزادی برای پرسپولیس و استقلال در بحران کرونا
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به دو تیم پرسپولیس و استقلال این وعده را داد که به خاطر بحران کرونا در پرداخت اجاره بهای ورزشگاه آزادی تعامل لازم را با آنها داشته باشد.

به گزارش مرآت ، مسئولان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در ازای برگزاری دیدارهای خانگی خود در ورزشگاه آزادی مبلغی را به عنوان اجاره بها به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پرداخت می‌کنند.

مبلغ این اجاره بها برای هر فصل لیگ برتر فوتبال بر اساس کارشناسی رسمی و با افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی نسبت به فصل قبل محاسبه می شود کما اینکه دو سال پیش رقم اجاره آزادی برای سرخابی ها و حضورشان در لیگ هجدهم با افزایش بیش از ۴۰ میلیون تومانی به ۱۱۲ میلیون تومان رسید.

برای هفته های ابتدایی لیگ نوزدهم که از اواخر مردادماه سال گذشته آغاز شد هم به دلیل انجام نشدن به موقع اقدامات کارشناسی لازم، همین رقمِ ۱۱۲ میلیون تومانی ملاک دریافت اجاره بها از دو تیم پرسپولیس و استقلال قرار گرفت اما در ادامه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اجاره ۱۵۰ میلیون تومانی را برای سرخابی ها در لیگ نوزدهم مصوب کرد.

این فصل لیگ برتر فوتبال همچون دیگر فعالیت های ورزشی در میانه راه و به دلیل بحران کرونا متوقف شد. حالا هم که بعد از سه ماه برگزاری رقابت ها از سر گرفته شده، دیدارها بدون تماشاگر برگزار می شود.

همین مسئله درآمدزایی باشگاه های فوتبال و از جمله پرسپولیس و استقلال که ملزم به پرداخت اجاره برای بازی در ورزشگاه آزادی هستند را تحت تاثیر قرار داده است. بر همین اساس این پرسش مطرح است که «احتمالا شرایط ویژه فعلی و بحران کرونا که هنوز هم به پایان نرسیده ممکن است روی اجاره بهای آزادی برای دو تیم پرسپولیس و استقلال تاثیر داشته و باعث کاهش آن شود؟»

حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در  گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه گفت: باید تعامل لازم صورت بگیرد تا از این بحران و شرایط خاصی که برای ورزش رقم زده، عبور کنیم اگرچه خود ما در شرکت توسعه به خاطر همین شرایط متحمل خسارت ۴۰ میلیارد تومانی شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه رقم اجاره بهای آزادی برای دو تیم پرسپولیس و استقلال در فصل نوزدهم لیگ برتر ۱۵۰ میلیون تومان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از طرح ها و برنامه های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی از طریق همین دریافتی ها و موارد مشابه آن به مرحله اجرا می رسد. باید پولی وارد شرکت شود که ما هم یک خروجی داشته باشیم با این حال شرایط خاص فعلی را مد نظر قرار داده و کمک حال سرخابی ها خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با یادآوری اینکه طبق دستور وزیر ورزش و در ایام تعطیلی فعالیت های ورزشی، رقم های مصوب بابت اجاره اماکن پرداخت نشد، خاطرنشان کرد: در مورد اجاره بهای آزادی برای پرسپولیس و  استقلال در این ایام که دیدارهای‌شان بدون تماشاگر است و همچنان درگیر بحران کرونا هستیم، با صلاحدید وزیر ورزش تعامل لازم را خواهیم داشت

وی ادامه داد: در مورد اینکه چقدر از اجاره ۱۵۰ میلیونی کاهش پیدا کند و در کل رقم پرداختی در این شرایط هنوز تصمیم جدیدی نگرفته ایم اما قطعا این دوره را با تعامل سپری می کنیم تا سرخابی ها برای ادامه دیدارهای‌شان در آزادی مشکلی نداشته باشند.

به گفته کریمی، مسئولان دو تیم پرسپولیس و استقلال بابت دیدارهای خود در لیگ نوزدهم و برگزاری آنها در ورزشگاه آزادی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بدهکار نیستند اما آنها بابت فصل های گذشته همچنان بدهی هایی دارند که باید پرداخت شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه