دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در شورای اداری سمنان با حضور رببس قوه قضاییه مطرح شد؛
رییسی: تسهیلات نباید به دلالان داده شود/ شاهچراغی: مردم خواهان عدالت محوری هستند/ گلرو: تنها راه پیشرفت، مبارزه با فساد است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه صبح امروز در جریان سفر به استان سمنان، در جلسه شورای اداری این استان شرکت کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، جلسه شورای اداری استان سمنان صبح امروز با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه ، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار سمنان، فرماندهان انتظامی و نظامی و مدیران دستگاهای اجرایی در سالن اجتماعات دادگستری کل استان سمنان برگزار شد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

رییس قوه قضاییه: تسهیلات نباید به دلالان داده شود/مذاکره به هیچ عنوان مشکل ما را حل نمی کند

آیت الله رییسی رییس قوه قضاییه در شورای اداری سمنان با اشاره به اینکه اجرای عدالت مبنای کار قوه قضاییه است، گفت: توجه به قانون باید در اولویت کاری باشد.

وی با بیان اینکه امروز ملاک در اجرای عدالت، قانون مداری است، افزود: خارج شدن از اعتدال، فساد است.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه به حقوق عامه باید پایبند بود، اظهار کرد: اجرای عدالت تضمین کننده اعتماد عمومی است.

رییسی با اشاره به اینکه زمینه کسب و کار سالم وجود دارد، بیان کرد: هر کاری برای سهل کردن تولید باید انجام داد و باید موانع تولید برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی موظف به کمک به فعال اقتصادی هستند، گفت: تسهیلات به کسانی که در امر تولید می خواهند فعالیت کنید پرداخت شود.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضا باید پشتیبان فعال اقتصادی باشد، افزود: اگه نظارت نباشد حق تولید کننده و مصرف کننده ضایع می شود.

وی همچنین تصریح کرد: هر چه نظارت بیشتر باشد، مردم احساس می کنند که امر بر سوداگران تنگ شده است.

رییسی با اشاره به اینکه تملکی نباید صورت گیرد، گفت: اگر هم واحدی تملک شد نباید تعطیل شود و باید واحد تولیدی پابرجا باشد.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه تخلف فرد با واحد تولیدی فرق می کند، گفت: با تخلف فرد ، چرخ تولید نباید بخوابد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت اقتصادی باید کنترل شود تا فساد ایجاد نشود، اظهار کرد: قانون باید اجرا شود ولی نباید کارهای قضایی طولانی شود.

رییسی با بیان اینکه کارمند سالم خلاف نمی کند، گفت: وقتی یک نفر در سازمانی فساد می کند حق سازمان را ضایع می کند.

رییس قوه قضاییه با تاکبد بر اینکه مدیران باید در مورد گزارشات فساد حساس باشند، گفت: درست نیست در برخی موارد به خاطر سو مدیریت ها نارضایتی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ایران قوی و نظام دفاعی قوی می تواند تحریم ها را خنثی کند، گفت: به هیچ عنوان مشکلات کشور با مذاکره حل نمی شود.

رییسی در ادامه تصریح کرد: اگر دولت قوی عمل کند تحرمی ها خنثی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه  امروز ناامید کردن مردم گناه بزرگی است، افزود: فقط باید امید ایجاد شود تا مردم احساسس عدات محوری رو در جامعه داشته باشند.

رییس قوه قضاییه با بررسی مشکلات استان گفت: مشکلات کاروانسرا را حل خواهیم کرد و پروژه شاهرود هم دنبال می کنیم.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

نماینده ولی فقیه در استان سمنان: مردم خواهان عدالت محوری هستند

آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در شورای اداری با اشاره به اینکه نفع قوه قضاییه به مظلومان می‌رسد، گفت: مردم از قوه قضاییه عدالت، قاطعیت و تسریع در امور می خواهند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان در ادامه افزود: رسیدگی فوری و دقیق به امور مردم، خوشبختانه یکی از موفقیت‌های قوه قضائیه است.

وی با بیان اینکه مسئولان و نمایندگان خوبی در استان وجود دارند، اظهار کرد: می‌بایست دست به دست هم از ظرفیت‌های استان سمنان استفاده کنیم.

شاهچراغی  با اشاره به حمایت‌های مردمی و پشتیبانی مردم از دستگاه قضائی گفت: دستگاه قضائی هم برای مردم مفید است چرا که حق و حقوق آنان را می‌گیرد و نمی‌گذارد به آنها ظلم شود.

استاندار سمنان: برای تأمین منابع آبی با استان‌های شمالی کشور چالش‌های وجود دارد 

علیرضا آشناگر استاندار سمنان در در جلسه شورای اداری  با تاکید بر اینکه نزدیک بودن این استان با پایتخت، موجب ایجاد شرایط ویژه ای در استان شده است، افزود: سالانه 20 میلیون نفر جهت زیارت از پابوس امام هشتم از استان سمنان تردد می کنند.

آشناگر با اشاره بر اینکه این استان از نظر معدنی و صنعتی در رتبه قابل قبولی قرار گرفته است، عنوان کرد: تولید ناخالص ملی در 97، 14 میلیارد تومان بوده که این رقم در سال گذشته به 19 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: نرخ بیکاری بر اساس آمار سال 98؛ هشت و یک دهم درصد است که موقعیت بسیار خوبی در کشور از این لحاظ داریم و عموماً در رده‌های یک تا سوم کشور هستیم.

استاندارسمنان ادامه داد: تمامی شهرستان های این استان دارای سند آمایش هستند و 70 درصد از روستاهای این استان نیز دارای سند توسعه روستایی است.

آشناگر به وضعیت شاخص تأمین رضایتمندی‌های عمومی مردم اشاره کرد و افزود: از این حیث نیز وضعیت خوبی داریم و جزو رتبه‌های برتر کشور هستیم.

وی با تاکید براینکه استان سمنان در شاخص توسعه انسانی جزو استان‌های برتر کشور است، گفت: امید به زندگی در استان 78 سال و دو دهم است که نرخ خوبی به نسبت متوسط کشوری است. 

استاندار سمنان با اعلام اینکه استان سمنان دارای 26 شهرک صنعتی، سه منطقه ویژه، تجاری و تعداد متعددی ناحیه صنعتی است و از این نظر استان ما استانی است که در بخشی از اشتغال کشور را نقش ایفا می‌کند، عنوان کرد: نرخ مهاجرت به استان سمنان قابل قبول بوده و نرخ رشد جمعیتی در کل استان 2.6 دهم درصد است.

آشناگردر ادامه افزود:استان سمنان دارای معادنی غنی است در بیشتر معادن رتبه‌های یک تا سوم کشوری را به خود اختصاص داده ایم که برخی از معادنمان معادن منحصربه‌فردی است.

وی در خصوص مشکلات استان، گفت:حوزه معادن؛ خام فروشی، عدم فراوری مواد معدنی و عدم افزایش سرمایه مشکلات بسیار است، اما در حوزه کشاورزی می توان به تولید پسته دامغان و باغات سرسبز و پرمحصول شاهرود و گلخانه‌های دامغان و گرمسار است اشاره کرد که به توسعه بالایی رسیده است.

استاندار سمنان مطرح کرد: استان سمنان کم آب است و تا توانسته‌اند از منابع زیرزمینی بهره‌برداری کرده‌اند ، نشست زمین در برخی شهرستان ها مشکلاتی را بوجود آورده است.

آشناگر با اشاره به اینکه استان سمنان با این وسعت و پهناوری متأسفانه  فقط در 20 درصد جمعیت شهری وجود دارد، گفت: 80 درصد کویر و 80 درصد این سرزمین امکان جذب خدمات و صنعت سرریز تهران را دارد.

وی به چالش‌های موجود برای تأمین منابع آبی با استان‌های شمالی کشور اشاره کرد و با تأکید بر حل این چالش‌ها  افزود: سد فینسک از منابع داخلی استان سمنان است، اما در استان های دیگر سرریز می شود و باز هم از این حیث دچار چالش‌های اجتماعی هستیم.

استاندارسمنان در مورد تأمین آب شرب شاهرود نیز تاکید کرد: این موضوع حدود 12 سال است با دستور دادستان علی‌آباد متوقف شده است حدود 32 میلیارد تومان به قیمت آن روز هزینه شده است و 10 درصد کار باقی‌مانده است؛ ولی متأسفانه کار متوقف و جمعیت شهرستان شاهرود تشنه همین آب هستند که امیدواریم با دستور رئیس قوه قضاییه این گره گشوده شود و مردم بتوانند از این آب استفاده کنند.

آشناگر به دو پروژه‌  مهم دستگاه قضایی اشاره کرد و افزود: با تلاش شورای تأمین در سال جاری ندامتگاه سمنان و دامغان و با تأمین اعتبار از سوی دولت به بهره‌برداری رسیده است و زندان سمنان و زندان دامغان به ندامتگاه‌های جدید و مجهزی منتقل شدند که مردم دو شهرستان سمنان و دامغان از این قضیه بسیار خوشحال هستند، اما مطالبه جدی مردم است که این کاروانسرا آزاد شده تا بتوان این امکانات فرهنگی و تفریحی را در اختیار مردم قرار دهیم و امیدواریم با سفر رئیس قوه قضاییه به استان سمنان این موضوع  رفع شود.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس​: تنها راه پیشرفت، مبارزه با فساد است

عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به اینکه بقا و‌دوام هر ملتی در سرمایه ملی است، گفت: سرمایه کلی اعتبار و اعتماد است.

وی افزود: با آمدن حضور شما در قوه قضاییه در دوران ناامیدی به واسطه کم کاری های صورت گرفته ،امید به مردم آماده است.

گلرو با بیان اینکه عدالت جامعه را تقویت می کند، گفت: فساد و رانت باعث تضعیف در جامعه می شود که باید با ابزار قانون مرتفع شود.

نماینده مجلس با اشاره به اینکه تنها راه پیشرفت، مبارزه با فساد است، اظهار کرد: جوان ها در راستای ایجاد تمدن اسلامی پا به کار هستند.

وی درخصوص مسائل حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه  گفت: بازگشایی گره غائله کاروانسرای میدان سعدی سمنان می‌تواند در مردم ایجاد امید کند تا فضای بازی در مرکز شهر را شاهد باشیم.

گلرو تصریح کرد: احیای دادسرای مهدی‌شهر و تکمیل ساختمان دادگاه سرخه  از مطالبات مردمی است که باید انجام شود.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرزانگان خواهران که متأسفانه وزارت علوم آن را به همراه ۱۴ دانشگاه دیگر می‌خواهد در مرکز ادغام کند، اظهار کرد: این امر بر خلاف برنامه ششم توسعه است، از جمله دیگر مطالبات مردم سمنان است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.