دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
سرمای بی‌سابقه ۵۰۰ هکتار باغات موز " هندوستان کوچک بلوچستان " را نابود کرد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر جهاد کشاورزی کنارک گفت: سرمای بی‌سابقه که در سال‌های اخیر نظیر نداشته است ۵۰۰ هکتار باغات موز زرآباد را نابود کرد.

به گزارش مرات ،سعید اولیایی بیان داشت: سرمای شدید در هندوستان کوچک ایران، زرآباد، که مهد میوه‌های گرمسیری است سابقه نداشته است و موجب شد 500 هکتار باغات موز منطقه به طور کامل نابود شود و 3500 هکتار هم بین 30 درصد تا 80 درصد خسارت ببیند.

وی افزود: هم‌چنین مزارع و باغ‌‌های‌ گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان، هندوانه و طالبی هم خسارت زیادی دیده‌اند و به 2 هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصولات سبزی و سیفی بین 20 تا 30 درصد خسارت وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی کنارک با بیان اینکه کشاورزان روستاهای بلک، دودر، بند گاه و مرادی کشک در بخش زرآباد بیشترین خسارت را از این سرمای بی‌سابقه متحمل شده‌اند؛ تصریح کرد: برآورد اولیه خسارت ما حدود 25 میلیارد تومان است اما هم‌چنان این برآورد اولیه است و برآورد نهایی را به زودی اعلام می‌کنیم.

 در سواحل مکران دو قطب اصلی کشاوزی وجود دارد اولی بخش باهوکلات شهرستان دشتیاری است و دومی بخش زرآباد کنارک است؛ بخش باهوکلات به دلیل خشکسالی‌های چندسال گذشته از دور خارج شد و حالا کم کم دارد روی دور می‌افتد اما بخش زرآباد به دلیل بالا بودن سفرهای زیرزمینی همچنان در دوره خشکسالی بلوچستان هم به کارش ادامه داد و حالا کشاورزانش بهت زده از سرمایی که هیچ‌وقت وجود نداشته و به یادشان نیست خسارت‌های جدی‌ای محتمل شده‌اند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.