تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پربازدیدترین ها

آخرین اخبار

دادستان سمنان:
صدور مجوز بهره‌برداری از معدن بوکسیت توسط صمت بدون استعلام از محیط‌زیست صحیح نبوده است/ سلامت منابع آبی منطقه و زیستگاه حیات‌وحش باید تأمین شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دادستان سمنان می‌گوید صدور مجوز بهره‌برداری از معدن بوکسیت توسط سازمان صمت بدون استعلام از محیط‌زیست و منابع طبیعی، اقدام صحیحی نبوده است.

به گزارش مرآت، به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان سمنان؛ محمدشریف ابراهیمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان که در راستای نظارت استانی خود به شهرستان شاهرود عزیمت نموده بود از معدن بوکسیت تاش بازدید به عمل آورد.

 دراین بازدید که مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان، معاونین مدیر کل محیط زیست استان، معاون مدیر کل منابع طبیعی استان، رئیس آب منطقه ای شهرستان شاهرود و مدیران ارشد شرکت آلومینای ایران نیز دادستان مرکز استان را همراهی نمودند؛ پس از بازدید چند ساعته دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان، جلسه ای پیرامون موضوع مذکور در همان مکان تشکیل که ابتدا مدیر عامل شرکت آلومینای ایران توضیحات لازم را ارائه سپس سایر مسئولین نسبت به ارائه گزارش اقدام نمودند.

ابراهیمی، دادستان مرکز استان اظهار داشت: در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست باید تمامی سازمان های مربوطه با تعامل و هم افزایی از هرگونه اقداماتی که منجر به تخریب و از بین رفتن زیستگاه می گردد، جلوگیری نمایند. درخصوص این معدن نیز باید کارشناسی های لازم و عملی مناسب با محیط موجود بصورت دقیق توسط نهادهای مربوطه صورت پذیرد و به نحوی که سلامت بهداشت منابع آبی منطقه (شرب و کشاورزی) و زیستگاه حیات وحش منطقه تأمین گردد در غیر این صورت هرگونه عملیاتی که بر خلاف حقوق عامه صورت گیرد، متوقف خواهد شد، همچنین دادستان اظهار داشت اینکه اداره صنعت، معدن و تجارت مجوز بهره برداری معدن را بدون استعلام از منابع طبیعی و اداره ی محیط زیست صادر می نماید، صحیح نبوده زیرا بدیهی است که چنانچه معدن مربوطه مثل همین معدن در زیستگاه محیط زیست واقع شده و عملیات برداشت باعث از بین رفتن زیستگاه و منابع آبی و یا آلوده شدن آن شود، دادستانی وظیفه ذاتی خود می داند تا نسبت به جلوگیری از این امر ناصحیح در جهت حفظ حقوق عامه اقدام نماید. ضمن اینکه از این پس تمامی اقدامات در خصوص این منطقه و سایر مناطق دیگر استان رصد و با هرگونه ترک فعل  مسئول مربوطه برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

همچنین دادستان مرکز استان در راستای بررسی وضعیت واحد تولیدی شهرستان شاهرود در معیت ریاست دادگستری شهرستان شاهرود از کارخانه سیم و کابل مغان بازدید و مشکلات و موانع موجود کارخانه مذکور را استماع و همان جا دستورات لازم را صادر کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه