دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:
مراجعات سرپایی کرونا در شاهرود به ۴۰ نفر افزایش‌یافته است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه احتمال وقوع پیک چهارم کرونا زنگ هشداری برای منطقه است، گفت: مراجعات سرپایی کرونا در شاهرود به ۴۰ نفر افزایش‌یافته است.

به گزارش مرآت،  رضا چمن صبح دوشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری ضمن بیان اینکه از چهار هفته گذشته در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود شاهد افزایش میزان شناسایی کرونا و تبدیل وضعیت این شهرستان از زرد به نارنجی هستیم، ابراز داشت: در حال حاضر میزان مراجعات سرپایی از عدد ۲۰ به ۴۰ نفر افزایش‌یافته است و در میزان بستری نیز از متوسط پنج نفر بستری در روزبه عدد ۱۰ بستری در روز رسیدیم.

وی بابیان اینکه هر چه سطح هشدار و خطر را جدی‌تر بدانیم مطلوب‌تر است، افزود: در حال حاضر تعداد ۶۷ نفر از بیماران کرونایی در بیمارستان امام حسین علیه‌السلام شاهرود بستری هستند که از این تعداد ۱۲ نفر در بخش ویژه و مابقی در بخش جنرال بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه طی یک سال گذشته بالغ‌بر ۱۵ هزار نفر با علائم مشکوک کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود مراجعه کردند، ابراز داشت: از این تعداد چهار هزار و ۳۸ نفر در بیمارستان بستری شدند.

چمن بابیان اینکه طی یک سال گذشته کل موارد مثبت شناسایی‌شده کرونا در حوزه تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود هفت هزار و ۲۲۰ نفر گزارش‌شده است، تصریح کرد: متأسفانه در مدت مذکور تعداد ۲۴۲ نفر از افراد مبتلای مثبت قطعی کرونا در حوزه تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود فوت کردند.

وی افزود: طی دی‌ماه گذشته در حالی دوره پیک سوم میزان مراجعه به مراکز درمانی این دانشگاه به عدد ۵۰ نفر در طی ۲۴ ساعت رسیده بود این عدد در مرحله مهار به ۳۰ تا ۳۵ نفر کاهش یافت و طی همین مدت میزان بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به عدد ۳۰۰ نفر در آن واحد رسید که این نیز در مرحله مهار به ۳۵ نفر کاهش پیدا کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه محدودیت‌های کرونایی باید هوشمندانه اعمال شود و در آن کاهش تراکم مدنظر قرار گیرد، اضافه کرد: روند مهار و کنترل کرونا در شهرستان میامی خوشبختانه استمرار پیداکرده و در حال حاضر نیز وضعیت این شهر آبی است.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.