تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پربازدیدترین ها

آخرین اخبار

    
مهمترین طرح‌های تعاون روستایی دامغان فرآوری تولیدات کشاورزی است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره تعاون روستایی دامغان گفت: استقبال از طرح‌های فراوری محصولات کشاورزی، به عنوان یک طرح ویژه اقتصادی در شهرستان بیش از طرح‌های دیگر مورد استقبال است.

به گزارش مرآت، اسماعیل شوکت آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: طرح‌های صنایع تبدیلی با هدف تکمیل زنجیره تولید و ایجاد اشتغال از برنامه‌های تعاون روستایی دامغان در سال جهش تولید است.

وی به تحقق ۱۰۰ درصدی اشتغال تعاون روستایی طی ۲ سال اخیر اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده میزان تعهد تعاون روستایی دامغان ۲ نفر در سال گذشته و ۲ نفر امسال بود که هر چهار نفر محقق شد. 

شوکت آبادی اظهار داشت: اشتغال ایجاد شده امسال یکنفر حسابدار و یک نفر کارگر خانم برای کار در یکی از شرکت‌های زیر مجموعه بوده است. 

وی ادامه داد: امسال ۲ طرح جدید در حوزه ضبط و فرآوری پسته و بسته بندی گلاب و عرقیات گیاهی در دست پیگیری است که جمع اعتبارات در طرح توجیهی ۲۲ میلیارد ریال پیش‌بینی شد. 

شوکت آبادی اضافه کرد: طرح فرآوری پسته توسط اتحادیه تعاون روستایی شهرستان دامغان در انبار پنج هزار تنی قدرت آباد و طرح بسته بندی آرد، حبوبات و گلاب در محل مرکز آموزش جهاد کشاورزی رسول اکرم (ص) انجام می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی انجام شده، امیدواریم تا پایان امسال طرح‌های اشتغال زایی به بهره برداری برسد. 

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان دامغان تصریح کرد: اشتغال‌زایی این ۲ طرح در مجموع هشت نفر است که از این تعداد، پنج نفر در طرح فرآوری پسته و سه نفر در مرکز بسته بندی گلاب، آرد و حبوبات به صورت مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

۳۰ شرکت تعاونی روستایی دامغان در زمینه تعاونی‌های زنان، تعاونی‌های کشاورزی، اتحادیه‌های تعاون روستایی، شرکت‌های تعاونی تولید، تعاونی‌های گاوداران و پسته‌کاران فعالیت دارند.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۲۱ هزار نفر از این جمعیت در روستاها ساکن هستند.

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه