دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

استاندار:
نظام آموزش استان سمنان متناسب با استانداردهای کشور است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
استاندار سمنان گفت: نظام آموزشی استان، متناسب با استاندارهای کشور است و برای رسیدن به موقعیت ایده آل نیازمند تقویت شاخص ها، استانداردها و تلاش دانش آموزان با استعداد هستیم.

به گزارش مرآت، علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان بیان کرد: توسعه آموزش و پرورش بدون مشارکت مردم به دست نمی‌آید که امیدواریم در کنار تلاش نیروهای فرهنگی و دانش‌آموزان، بتوانیم در آینده نزدیک شاهد سُکان داری دانش آموزان افتخار آفرین در عرصه مدیریت کشور و هم چنین قرار گرفتن آن ها در مسیر تبدیل شدن به دانشمندان برجسته بین المللی و کشوری باشیم.

وی اضافه کرد: نقش امور پرورشی برای دانش آموزان در شرایط همه گیری کرونا و آموزش غیرحضوری، امری ضروری است و باید تقویت شود.

آشناگر ادامه داد: در شرایط همه گیری ویروس کرونا، دانش آموزان به محیط هایی برای بازی، تحرک، پویایی و ارتباطات اجتماعی احتیاج دارند و این مهم دغدغه اصلی ما در بحث نظام آموزش و پرورش استان است.

وی با اشاره به اینکه نباید دانش آموزی به دلیل کمبود سخت افزاری، از ادامه تحصیل و دریافت آموزش ها به صورت غیرحضوری محروم شود افزود: نیاز داریم تا نقش امور پرورشی در نظام آموزشی غیرحضوری جدید، بررسی، واکاوی و تقویت شود و آموزش و پرورش استان با طراحی مدون و دقیق در این مسیر گام بردارد.

 

۸۰درصد دانش‌آموزان استان از آموزش در شبکه شاد بهره‌مند هستند

آشناگر خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد دانش آموزان استان از آموزش ها در بستر شبکه شاد استفاده می کنند و به مرور زمان مربیان و دانش آموزان ما آمادگی بیشتر و کامل تر برای این نوع از آموزش را پیدا می‌کنند. 

وی اجرای طرح "صد مدرسه، صد دبیرخانه" را امری بسیار مطلوب در راستای ارتقای شاخص ها و استانداردهای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی دانست و گفت: استانداری سمنان به صورت ویژه از این طرح حمایت کرده و متولی چند مدرسه می‌شود. 

آشناگر اظهار داشت: بازتوانی، افزایش تاب آوری اجتماعی و ارتقای سطح دانش دانش آموزان امری دارای اهمیت بسیار زیاد است که می توان باور مفید بودن در بین این افراد را تقویت کرد. 

وی از انعقاد تفاهمنامه بین شهرداری های استان با آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، آموزش و پرورش باید با توجه به وضعیت شهرداری ها و درآمد های آنها، نسبت به دریافت سهم خود اقدام کرده و حتی از ظرفیت تهاتر برای سهولت در این امر استفاده کند. 

استاندار سمنان گفت: آموزش و پرورش نیز طبق این تفاهم‌نامه مکلف است تا در بحث تعیین تکلیف تملک ها ورود کرده و با تعامل شهرداری ها، در کمترین زمان ممکن نسبت به این امر اقدام‌ کند.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.