تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

دو واکنش به یک گزارش؛
نظری: عملیات اجرای فاضلاب در خیابان امام توسط آبفا به انجام نرسیده است/ پرسا: کف‌سازی پس از تأیید شورای ترافیک آغاز خواهد شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یکی از اعضای شورای شهر سمنان، دلایل تأخیر در تکمیل یک پروژه شهری را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، در پی انتشار گزارشی در خصوص وعده‌های محقق‌نشده مرتبط با اجرای طرح پیاده‌محور کردن خیابان امام خمینی(ره)، مجید نظری، عضو شورای اسلامی شهر سمنان که پیش‌تر و در خردادماه سال 1395 اعلام کرده بود که اجرای طرح مذکور در دستور کار قرار گرفته است، با ارسال پیامی به خبرنگار مرآت، به گزارش مذکور واکنش نشان داد. مشروح پیام مجید نظری به خبرنگار مرآت بدین قرار است:

«به عنوان یک خبرنگار و روزنامه‌نگار از جنابعالی انتظار می‌رود به دنبال کشف و اطلاع‌رسانی صادقانه با مردم باشید هرچند در گام اول این وظیفه را علیرغم رسانه‌ها، روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری به عهده دارد.
علی‌ای‌حال علیرغم تایید طرح کف‌سازی پیاده‌روها و بدنه‌سازی‌ها در شهرداری و شورا و به جهت جلوگیری از حفاری‌های آتی دستگاه‌های اجرایی، در سال گذشته جلساتی در فرمانداری برگزار شد و قرار شد عملیات اجرای فاضلاب در وسط خیابان و اصلاح شبکه آبرسانی نوار شمالی و جنوبی میدان توسط شرکت آبفای سمنان  در راستای طرح‌های بازآفرینی انجام گیرد که به علت راهپیمایی و انتخابات و تعطیلی عوامل پیمانکار شرکت آبفا(شرایط کرونایی در دو ماه اخیر) این کار توسط این دستگاه انجام نشده، همچنین به جهت همراهی کسبه خیابان امام و بازار مقرر شد هیات امنایی از سوی این بزرگواران نیز معرفی شود(که طبق گزارش واصله از سوی شهردار محترم) تاکنون اقدام نشده، اما از آنجایی که نیت شما خیرخواهانه است(انشالله) پیشنهاد می‌کنم جدای از انتقاد، به دنبال تسریع در حل مسئله باشید تا شهروندان عزیز هم از تحقق این پروژه بهره‌مند گردند.

هر چند همزمان با این پروژه باید موضوع پارکینگ‌های مجاور خیابان امام با راه‌های دسترسی مناسب به آن نیز حل شود که متاسفانه عدم همراهی برخی مدیران در کمیسیون ماده ۵، مانعی در جهت تسریع در این اقدام شده.
لازم به ذکر است اجرای پروژه‌هایی از این دست که همکاری چندین دستگاه را توأمان با هم می‌طلبد در حد کنار هم گذاشتن سخنان اعضای شورا و شهردار نیست. جهت مزید استحضار اجرای محور پیاده‌راه خیابان امام (ره) به بیش از یک دهه برمی‌گردد که با احتساب این امر باید سخنان شهرداران قبل را هم اضافه کنید... این قصه هنوز ادامه دارد...

نظر بنده در این موضوع خاص که از مصوبات کمیسیون عمران شورا هم بوده پیگیری جدی بحث تأمین و دسترسی به پارکینگ‌های همجوار خیابان امام است که در صورت تاخیر در اجرای این اقدام و عدم حل موضوع در کمیسیون ماده ۵، مشکلات و اعتراضات جدی را برای بهره‌برداران و کسبه بدنبال خواهد داشت.»

فارغ از این، سعید پرسا، مسئول ستاد بازآفرینی شهری شهرداری سمنان نیز در پیامی، با بیان این که طرح جداره‌سازی خیابان امام توسط مدیریت بافت تاریخی از سال گذشته آغاز شده گفت:«قسمتی از این طرح از چهارراه مازندران تا نزدیکی میدان شریعتی به اتمام رسیده است. ان‌شاءالله طرح کف‌سازی نیز پس از تأیید موضوع در شورای ترافیک از ابتدای سال جاری آغاز خواهد شد.»

توضیحات مرآت: شبکه اطلاع‌رسانی مرآت پاسخگوییِ هرچند کنایه‌آمیزِ مجید نظری، عضو محترم شورای اسلامی شهر سمنان و نیز توضیح مسئول ستاد بازآفرینی شهری شهرداری را ارج می‌نهد و به سهم خود تسریع در حل مشکلات مطرح‌شده‌ی موجود بر سر راه اجرای طرح مذکور را از طریق مسئولان ذی‌ربط پیگیری خواهد کرد؛ اما بی‌تردید مهم‌ترین وظیفه در راستای هماهنگ‌سازی نهادها برای اجرای پروژه‌های شهری بر عهده شورای «شهر» است. از طرفی، هنگامی که یک مقام مسئول، تاریخی را برای تحقق وعده‌ای اعلام می‌کند، طبعا باید جوانب امر را سنجیده باشد؛ اعلام تاریخ، همچنین به منزله پذیرش مسئولیت انجام یک پروژه نیز هست(دست‌کم افکار عمومی این‌گونه گمان می‌کنند!) این که پروژه مذکور حسب اشاره عضو محترم شورای شهر به بیش از ده سال قبل بازمی‌گردد نیز تأسف‌بار بودن این ماجرا را تشدید می‌کند؛ هرچند اهمال، قصور یا تقصیر نهادهای مختلف در تطویل اجرای یک پروژه نه‌چندان کلان شهری را نباید از نظر دور داشت، اما شورای شهر نیز باید در توان خود برای به خط کردن نهادهای مختلف، تجدیدنظر کند؛ چنان‌که برخی معتقدند شورا، بیشتر شورای شهرداری است تا شورای شهر!

با این تفاسیر، طبیعی‌ترین پرسش پس از سر آمدن موعد یک وعده و عدم تحقق آن، پرسش از چرایی عدم تحقق پیش‌بینی‌های پیشین است. مرآت البته اقداماتی که تا کنون در این ارتباط به انجام رسیده است را ارج می‌نهد اما به همان اندازه، خلف‌وعده‌های مکرر را درک نمی‌کند!

نکته دیگر آن که نیت‌خوانی ولو به تلویح، در برابر یک نقد رسانه‌ای، چندان حرفه‌ای و شایسته نیست. اگر کسانی در ابراز تردید نسبت به خیرخواهانه بودن یا نبودن تصمیمات و اقدامات دیگران محق باشند، آن‌ها مردم و رسانه‌ها هستند که با انبوهی از خلف‌وعده‌ها مواجه هستند؛ ضمن آن که پروژه مذکور تنها یکی از ده‌ها وعده عملی‌نشده مدیریت شهری به مردم این شهر است؛ اگر فهرست مطول این وعده‌ها مورد بازخوانی قرار بگیرد آن‌گاه چگونه درباره نیات متولیان امر سخن خواهیم گفت؟

مرآت در پایان بار دیگر، ضمن قدردانی از پاسخگویی یکی از اعضای شورای شهر، دیگر اعضای شورا و نیز مسئولان شهر و استان را به پایبندی به اصول پاسخگویی مسئولانه فرامی‌خواند.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه