دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یادداشت؛
و حالا چشم کارگران به دستان عدلیه!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حضور در جمع برخی کارگران، انجام اقداماتی امیدبخش که آخرینش اعلام بی‌گناهی نمایندگان کارگری یک واحد بزرگ بود، این امید را در دل کارگران زنده نگه داشت که در این شلم شوربای مدیریتی بخصوص در موضوع اقتصاد وتولید کشور می‌توان به سیستم عدلیه کشور امیدوار بود.

ماه دوم سال هم روزهای پایانی‌اش را طی می‌کند و بازنشسته‌ها ومستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی در حال دریافت دومین حقوق خود در سال جدید هستند و اما خبری از میزان افزایش حداقل دستمزد کارگری که حقوق بازنشستگان تابعی از آن است به میان نیامده است.

امسال برای اولین سال پس از انقلاب این موضوع با شکایت نمایندگان کارگری به دستگاه قضا رفته است اگرچه بنده خیلی اعتقادی به این راه‌حل نداشته‌ام اما گویا کارد به استخوان نمایندگان کارگری رسید و راه بهتری نیافتند؛ از آن طرف هم دولت به عنوان کارفرمای اعظم و بخش خصوصی به عنوان کارفرمای کوچکتر برای حل مشکلات خود یکی از بهترین راه‌ها را زدن از سر و ته حقوق نیروی کار دیدند.

واقعیت هم همین است مگر زورشان غیر از کارگر به جایی میرسد؟!

القصه ماجرا آن‌گونه شد که کارگران هم که نه زور دارند و نه قدرت و نه... در این مخمصه دست به دامان قوه عدلیه شدند بدین امید که شاید از این مجرا آبی برایشان گرم شود.

اما پر واضح است که افتادن چنین پرونده‌هایی در سیکل اداری قوه قضاییه کاری بس پیچیده خواهد بود و صبری در حد صبر ایوب نبی لازم دارد تا به نتیجه بنشیند.

در همین حال چند حرکت نمادین توسط قاضی‌القضات کشور مثلا حضور در جمع برخی کارگران، انجام اقداماتی امیدبخش که آخرینش اعلام بی‌گناهی نمایندگان کارگری یک واحد بزرگ بود، این امید را در دل کارگران زنده نگه داشت که در این شلم شوربای مدیریتی بخصوص در موضوع اقتصاد وتولید کشور می‌توان به سیستم عدلیه کشور امیدوار بود.

اما مسئولان  قضایی درگیر این پرونده هم باید عنایت داشته باشند که این موضوع بحث سفره و نان خیل عظیمی از کارگران است و باید در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام شود و چنانچه این پرونده هم مانند بسیاری از موضوعات درگیر در دادگاه‌ها مشمول مرور زمان شود امید کارگران را به نا امیدی سوق خواهد داد؛ بنابراین باید گفت امروز از هر زمان دیگر  بیشتر چشمان کارگران به عدالت عدلیه دوخته شده است وقطعا هرروز و هر ساعتش برای این قشر آسیب‌دیده از  تلاطمات سهمگین اقتصادی  بسی تاثیرگذار خواهد بود

جواد میرحاج

بیست وسوم اردی‌بهشت نود ونه

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.