تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
پشت پرده انتخاب عجیب در تیم ملی فوتسال/ پای «رفاقت» در میان است؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
« مصطفی عمادی» در حالی به عنوان سرمربی تیم ملی «ب» فوتسال ایران انتخاب شده است که سالها از آخرین کار مربیگری او در سطح حرفه ای می گذرد. همین انتخاب ابهاماتی را به وجود آورده است.

به گزارش مرآت ،خبر انتخاب مصطفی عمادی به عنوان سرمربی تیم ملی «ب» به فوتسال ایران تا حد زیادی شوکه کننده و عجیب بود. در حالی که کمیته فوتسال و کمیته فنی بارها از گرفتن رزومه مربیان مختلف و امتیازدهی به آنها برای حضور در تیم ملی «ب» خبر داده بود اما انتخاب نهایی این کمیته با معیارهای در نظر گرفته شده حداقل در رقابت با دیگر گزینه‌ها سوال برانگیز است.

از مدرک تحصیلی، مدرک سطح ۳ مربی گیری فوتسال، کار در رده ملی و باشگاهی، سابقه بازی در تیم‌های ملی و … به عنوان معیارهای لازم برای سرمربیگری در تیم ملی «ب» یاد می‌شد. در همین ارتباط اسامی مربیانی چون محمدرضا حیدریان، وحید شمسایی، جواد اصغری مقدم، شهاب سفال منش، محمود خوراکچی و... مطرح بود ولی گزینه‌ای انتخاب شد که از آخرین کار مربیگری اش سالیان سال می‌گذرد.

پشت پرده انتخاب عمادی؛ سفارش دبیرکل فدراسیون فوتبال؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که عمادی روابط دوستانه و نزدیکی با مهدی محمدنبی دبیر کل فعلی فدراسیون فوتبال دارد. رابطه این دو به دوران بازی عمادی در تیم پارس خودرو و مدیرعاملی نبی در این باشگاه بر می‌گردد که سالیان سال حفظ شده است. بخصوص بعد از فعالیت عمادی در عرصه بانکی کشور.

پیگیری‌های خبرنگار مهر نشان می‌دهد عمادی پیش از این قرار بوده به عنوان سرپرست تیم ملی فوتسال فعالیت کند و توصیه‌هایی در این زمینه به سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی شده بود اما ناظم الشریعه زیر بار تغییر کریمیان، سرپرست فعلی تیم ملی نرفت. مخالفت ناظم الشریعه علاوه بر حمایت از همکار خود، به دلیل اختلافاتش با عمادی در سالهای گذشته دور از ذهن نبود.

همین مسئله عمادی را به سمت تیم ملی «ب» سوق داد و باعث شد تا کمیته فنی او را در کمال تعجب برای این تیم انتخاب کند.

در سوابق فوتسالی عمادی، کار سرپرستی بر کار مربیگری سایه انداخته است. آخرین حضور عمادی در تیم ملی به دوران مدیریت سیدرضا افتخاری در کمیته فوتسال بر می‌گردد که وی به مدت کوتاهی سرپرست این تیم بود.

او در سال ۲۰۱۲ هم در واقع کار سرپرستی تیم ملی را در کنار عباس ترابیان انجام می‌داد. بخش عمده فعالیت عمادی در تیم ملی در زمان سرمربیگری «ژوراندینو» در تیم امید هم به کارهای سرپرستی اختصاص داشت چرا که او به دلیل غیبت‌هایش در تمرین تیم ملی کمتر مورد استفاده فنی قرار می‌گرفت.

شمس: امتیاز ناصر صالح و سفال منش هم بالا بود

حسین شمس عضو کمیته فنی فوتسال درباره دلایل انتخاب عمادی به عنوان سرمربی تیم «ب» فوتسال به خبرنگار مهر گفت: ۸ نفر برای سرمربیگری کاندیدا بودند که در نهایت با توجه به سوابق، آقای عمادی انتخاب شد.

شمس درباره اینکه عمادی سالیان سال است کار فنی انجام نداده و تیمی را سرمربیگری نکرده است، تاکید کرد: ما برای انتخاب سرمربی امتیازبندی در نظر گرفته بودیم. مثلاً تحصیلات ۵ امتیاز داشت. سوابق بازی و مربیگری و تیم ملی و باشگاه هم از دیگر ملاک‌ها بود. به هر حال آقای عمادی هم در تیم ملی کار کرده بود و هم در باشگاه‌هایی مثل منصوری و پیمان.

عضو کمیته فنی فوتسال خاطرنشان کرد: حق با شماست؛ عمادی در حال حاضر تیم ندارد ولی سابقه‌اش را داشته است! ما با هیچ یک از گزینه‌ها مذاکره نکرده بودیم و فقط درخواست مدرک داشتیم. این انتخاب کمیته فوتسال بوده است. امتیاز آقای ناصر صالح و شهاب سفال منش هم بالا بود ولی در نهایت با معیارهایی که عنوان کردم، عمادی انتخاب شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه