تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پربازدیدترین ها

آخرین اخبار

    
پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی طرح پایش مراتع ییلاقی شهرستان مهدیشهر
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مسئول مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی طرح پایش مراتع ییلاقی این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان ۱۱۹ هزار هکتار مراتع ییلاقی دارد.

به گزارش مرآت، مجید طاهریان مسئول مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت: شهرستان مهدیشهر دارای ۱۲۷ هزار هکتار اراضی مرتعی است که ۱۱۹ هزار هکتار از این اراضی ییلاقی و مابقی قشلاقی است.

او هدف از اجرای این طرح را نظارت بر پروانه چرای دام با هدف حفظ و تقویت پوشش گیاهی خواند و تصریح کرد: به دلیل وضعیت تغییر اقلیم تاکنون این پایش در ۱۳ سامانه از مراتع مهدیشهر انجام‌شده است.

مسئول مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر ابراز داشت: از مزایای اجرای این طرح در مراتع شهرستان حفظ مرتع در راستای اقتصاد مقاومتی و افزایش تولیدات لبنی و گوشتی و افزایش علفزارها، آموزش، نظارت و تاکید موارد فنی به بهره برداران، سامان یافتن وضعیت بهره برداران، رعایت فصل چرا، کنترل دام طبق قوانین موجود، تعیین تکلیف مرتعداران مرحوم و تعیین نماینده وراث اجرای بند ۴۸ و ترغیب مرتعداران جهت واریز به موقع عوارض پروانه چرا است که با همکاری و مشارکت بهره برداران، نتیجه مطلوب و مورد نظر که در واقع ایجاد نظم در مراتع از تمامی جوانب است حاصل گردد.

مجید طاهریان مراتع ثروت ملی جامعه هستند و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشهر برای حفظ، بهبود، احیا و اصلاح مراتع از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

انتهای پیام /

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه