تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

این اعدادِ حیرت‌انگیز!
چند میلیون انسانِ روی کره زمین، گرسنه‌اند؟/ چند میلیارد نفر از مردم جهان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند؟/ در 150 سال گذشته بشر چند میلیون‌نفر از هم‌نوع خود را به قتل رسانده است؟/ سالانه چندصدهزار مورد سقط جنین انجام می‌شود؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
همین که شب‌ها سر گرسنه بر زمین نمی‌گذارید، یعنی از حدود یک میلیارد بشر روی کره زمین، خوشبخت‌ترهستید!

به گزارش خبرنگار مرآت، برخی آمارها و ارقام تنها یک عدد نیستند بلکه سرنوشت ملتی را در خود پنهان کرده‌اند! در این گزارش کوتاه با برخی از این اعداد ملاقات خواهید کرد!

نخستین رقم ضریب خودکفایی در کالاها و غذاهای اساسی مردم است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ضریب خودکفایی در برخی از غذاهای اساسی در آمریکا با جمعیت 320 میلیونی، به 11 هم می‌رسد! ضریب «یک» به معنای آن است که دولت یک کشور می‌تواند در آن کالای خاص، تمام نیاز جمعیت کشور خود را برآورده کند. به عنوان یک عبارت معترضه در ذهن داشته باشید:«بارها شنیده‌ایم که آمریکا بخشی از گندم‌های تولیدی خود را برای بالا نگهداشتن قیمت آن، به دریا می‌ریزد!»

ایران نیز در تولید گندم که یکی از غذاهای اساسی مردم ایران به شمار می‌آید به خودکفایی رسیده است و مطابق گزارش‌های سال 97، طی سه سال منتهی به 97، عملا مشکلی که منجر به واردات گسترده گندم شود، به وجود نیامده است. پیدا کنید پرتقال‌فروشانی را که می‌گویند ایران نباید گندم بکارد و با توجه به شرایط اقلیمی، باید واردکننده گندم باشیم!

رقم دوم! همین که شب‌ها سر گرسنه بر زمین نمی‌گذارید، یعنی از حدود یک میلیارد بشر روی کره زمین، خوشبخت‌ترهستید! مطابق آمارهای سال 2015، بیش از 800 میلیون انسان در سراسر کره زمین، به معنی دقیق کلمه از گرسنگی رنج می‌برند؛ هرچند دبیرکل سازمان ملل در آن سال از روند اقدامات برای جلوگیری از گسترش شمار افراد در معرض سوءتغذیه ابراز خرسندی کرده بود اما احتمالا آمار 800 میلیونی سال 2015، اکنون باید از مرز یک میلیارد نفر گذشته باشد. لحظه‌ای به ضریب خودکفایی آمریکا در برخی غذاها و نیز به دریا ریختن گندم‌ها بیندیشید!

رقم سوم! اگر هرگاه اراده می‌کنید، می‌توانید بدون آن که نگران مرگ باشید، آب بنوشید، شما از 2 میلیارد انسان روی کره زمین، خوشبخت‌ترید! سازمان ملل در سال 1395، آمار تکان‌دهنده‌ای از دسترسی مردم جهان به آب آشامیدنی سالم ارائه و اعلام کرد که 2 میلیون‌نفر در سراسر جهان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند! این یعنی یک نابرابری بزرگ!

رقم چهارم! همه ما زندگانِ امروز، بازماندگان جنگیم! در جنگ‌های قرن بیستم، مجموعا حدود 200 میلیون نفر کشته شده‌اند! جنگ‌های جهانی اول و دوم نیز 75 میلیون کشته برجای گذاشت! جنایت انگلیس در ایران برای بروز قحطی نیز حدود 9 تا 10 میلیون‌نفر از مردم کشورمان را به کام مرگ کشید. بشر موجود خطرناکی است؛ نیست؟

رقم پنجم! فقط در سال 2011، حدود 700 هزار مورد سقط جنین در آمریکا انجام شده است! در دیگر کشورها از جمله ایران نیز این آمار البته چندان پایین نیست. بشر با فرزندان خود چه می‌کند؟

یک‌بار دیگر به ارقام بالا نگاه کنید! آیا این‌ها فقط چند عدد ساده هستند؟

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه