تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

این ارقامِ حیرت‌انگیز؛
هر فرد در طول عمر خود 78 هزار دقیقه تلویزیون تماشا می‌کند!/ 3.8 میلیارد نفر از مردم جهان، از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
برابر آمارهایی که در سی‌ام ژانویه 2020 در برخی رسانه‌های جهان منتشر شد، امروز 3.8 میلیارد نفر از مردم جهان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مرآت، بر اساس گزارش‌های سال 2015، هر آمریکایی به طور میانگین در روز حدود 274 دقیقه تلویزیون تماشا می‌کند، یعنی حدود 4.5 ساعت در روز. گزارش‌های دیگری مربوط به سال 2018 وجود دارد که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها عمده وقت خود را صرف تماشای تلویزیون کابلی می‌کنند: 205.8 دقیقه در هر روز. بر اساس گزارش 2018، جوانان 18 تا 24 ساله انگلیسی، روزانه 3.08 ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند؛ این رقم در میان جوانان 25 تا 34 ساله انگلیسی 3.4 ساعت در روز است.

آمریکایی‌های 35 تا 44 ساله اما روزانه 3.03 ساعت در روز برای تماشای تلویزیون وقت می‌گذارند. رکورد تماشای تلویزیون در میان افراد 45 تا 54 ساله با 1.45 ساعت و در میان افراد 55 تا 64 ساله با 1.17 ساعت در دست آمریکایی‌هاست. با این وجود، شمار آمریکایی‌هایی که به جای تماشای تلویزیون از اینترنت و برنامه‌های مرتبط با آن استفاده می‌کنند، روز به روز افزایش می‌یابد.

پژوهش‌های منتشرشده در آگوست سال 2019 نشان دادند که هر فرد به طور متوسط در عمر خود بیش از 78 هزار ساعت تلویزیون تماشا می‌کند! بر اساس این پژوهش‌ها در هر خانواده به طور میانگین در هفته دو بار بر سر آن که چه چیزی تماشا کنند، جروبحث صورت می‌گیرد! بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی در آمریکا اعلام کردند که به سمت خرید یک تلویزیون به ازای هر فرد خانواده پیش می‌روند!

بر اساس این تحقیقات، هر خانه آمریکایی، دست‌کم میزبان دو تلویزیون است؛ تلویزیون‌هایی که به طور میانگین هر 6 سال یکبار برای خرید مدل‌های جدیدتر کنار گذاشته می‌شوند. در حالی که گزارش‌های سال 2009، برآورد کرده بودند که هر فرد بزرگسال به طور میانگین در هرروز، 8.5 ساعت در برابر یک صفحه مجازی است؛ ده سال بعد، در فوریه سال 2019، گزارش‌ها حاکی از آن بود که هر فرد بزرگسال، روزانه 11 ساعت در برابر یک صفحه(تلویزیون، کامپیوتر و موبایل) قرار دارد!

بشرِ از خود بیخود شده در برابر صفحات مجازی!

این عدد حیرت‌آور، سبب شده است که متخصصان دائما درباره سلامت افراد توصیه‌هایی را مطرح کنند. بشرِ مسخ‌شده در برابر صفحات مجازی هنگام کار با شبکه‌های اجتماعی، از خود بیخود می‌شود؛ چنان که لازم است به او یادآوری شود، مراقب چگونگی نشستن خود در هنگام قرار گرفتن در برابر صفحات مجازی باشد؛ از غذا خوردن در برابر صفحات خودداری کند یا یک ساعت پیش از خواب، استفاده از صفحات مجازی را کنار بگذارد.

برابر آمارهایی که در سی‌ام ژانویه 2020 در برخی رسانه‌های جهان منتشر شد، امروز 3.8 میلیارد نفر از مردم جهان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. با وجود این رقم حیرت‌آور، تحلیلگران معتقدند هنوز اقدامات بسیاری لازم است تا اطمینان حاصل شود که همه افراد در سراسر جهان به طور عادلانه به ارتباطات دیجیتالی، دسترسی دارند؛ ارتباطاتی که سبک زندگی امروز را دگرگون کرده است.

با همه این احوالات، روزنامه لس‌آنجلس‌تایمز در فوریه 2020، طی گزارشی اعلام کرد که جستجوها و تحقیقات نوین، انگاره‌ها و فرضیات مبتنی بر تأثیرات منفی شبکه‌های اجتماعی و تلفن‌های همراه بر کودکان را به چالش می‌کشند! شما چطور فکر می‌کنید؟

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه