حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/09/16 شمسی | 2023/12/07 میلادی
گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهدای استان سمنان؛

جهادم را کفاره گناهانم قرار بده

جهادم را کفاره گناهانم قرار بده

شهید «تقی مداح» در وصیت‌‌نامه‌اش می‌نویسد: «خدایا! به فرمان تو و فقط برای رضای تو و برای خدمت به مردم و دین اسلام به جهاد می‌روم، پس خدایا! جهادم را کفاره گناهانم قرار بده و مرا در درگاهت بپذیر.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، شهید تقی مداح بیست و یکم مرداد ۱۳۴۳ در شهرستان سمنان به دنیا آمد. پدرش عباسعلی، کشاورز بود و مادرش سکینه‌خاتون نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. ششم مرداد ۱۳۶۷ در اسلام آباد غرب هنگام درگیری با گروه‌های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای امامزاده یحیای زادگاهش قرار دارد. برادرش رمضان نیز به شهادت رسیده است.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

خدایا! جهادم را کفاره گناهانم قرار بده

خدایا! به فرمان تو و فقط برای رضای تو و برای خدمت به مردم و دین اسلام به جهاد می‌روم، پس خدایا! جهادم را کفاره گناهانم قرار بده و مرا در درگاهت بپذیر.

برادران سپاه و بسیج! شما به عنوان بازوی مسلح ولایت فقیه و سربازان اسلام هستید و در خاطره‌ها یاد سربازان صدر اسلام را زنده می‌کنید پس باید به وظیفه خطیری که دارید آگاه باشید و آن صیانت از اسلام عزیز است. در این راه باید شب و روز برای رضای خداوند و حراست از دین خدا و دست آورد‌های انقلاب اسلامی و گسترش آن بر مبنای ایدئولوژی اسلام اصیل؛ خواسته‌های جمهوری اسلامی و در راس آن حفظ ولایت فقیه خوب پاسداری کنید. همه ما مدیون این رهبری و این انقلاب هستیم و باید این انقلاب را به اقصی نقاط جهان صادر کرده و مقدمه ظهور حضرت مهدی (عج) را فراهم آورید.

برادران سپاه! سپاه را در کالبد تشکیلات پیش برید چرا که به گفته شهید مظلوم بهشتی انقلابی که فاقد تشکیلات باشد پایه‌هایش فرو می‌ریزد و از شما می‌خواهم همه در یک صف آهنین برای خدا پیکار کنید و حالت جاذبه داشته باشید تا بتوانید افراد گمراه را به راه راست هدایت کنید.

نماز شب؛ راهی برای رسیدن به کمال انسانی

ای امت شهید پرور قهرمان! که خون‌ها برای اسلام داده‌اید از شما‌ ملت غیور و شجاع می‌خواهم وحدت کلمه داشته باشید و با شرکت در نماز جمعه که بزرگترین سلاح ما است مشت محکمی بر دهان ابرقدرت‌های جهان‌خوار بزنید و مبادا امام امت این قلب و این هدیه خدا را تنها بگذارید و از خواندن نماز شب کوتاهی نکنید که این راهی است برای رسیدن به کمال انسانی.

دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید

مادرجان! می‌دانم که داغ فرزند خیلی سخت است، ولی از شما انتظار دارم مثل حضرت زینب (س) صبور باشید تا دشمن شاد نشود.

پدر عزیزم! می‌دانم که برای بزرگ کردنم خیلی زحمت کشیده‌ای، از تو می‌خواهم مرا ببخشی از این که شما را تنها گذاشتم فقط به خاطر وظیفه سنگین‌تری که بر دوش داشتم و آن دفاع از اسلام و ایران بود.

ای برادرانم! شما امید آینده انقلاب و وارث خون شهیدان هستید تا می‌توانید دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید به این گفته حضرت علی (ع) عمل کنید: «حرف حق را بگویید هر چند به ضررتان باشد.» از رهبر عظیم‌الشان انقلاب پیروی کنید که واقعا نایب بر حق امام زمان (عج) است. خداوند شما را پیروز و موفق بگرداند. حلالم کنید و برایم قرآن بخوانید.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی نوید شاهد

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از