حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1403/03/01 شمسی | 2024/05/21 میلادی
گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهدای استان سمنان؛

باید حسین‌گونه زندگی کنیم

باید حسین‌گونه زندگی کنیم

شهید «سید محمد ترابی» در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد: «ای کاش می‌توانستم حق نعمت ولایت فقیه را ادا کنم. اگر می‌خواهید در قیامت پیش اباعبدالله‌الحسین (ع) و شهدا روسفید باشید، گوش به فرمان امام بدهید.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  «مرآت»، «شهید سید محمد ترابی» بیستم آبان ۱۳۴۴ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش سید احمد، بنا و معمار بود و مادرش لعیا نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و نهم تیر ۱۳۶۶ در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر و دست، شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای فردوس ‏رضای زادگاهش واقع است.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

باید حسین‌گونه زندگی کنیم و به شهادت برسیم

«انالله‌واناالیه‌راجعون»

شهادت می‌دهم به یکتایی پروردگار تبارک و تعالی و این که پیامبر (ص) رسول او و علی (ع) جانشین بر حق رسول اکرم (ص) می‌باشد. چون همه ما شامل آیه‌هایی که در ابتدا ذکر کردم هستیم؛ روزی به سوی خدا باز خواهیم گشت، پس چه بهتر که راه خونین را انتخاب کنیم. ما که خود را پیرو امام حسین (ع) می‌دانیم، باید حسین‌گونه زندگی کنیم و به شهادت برسیم.

بار خدایا! خود شاهد هستی که شهادت خواست دل من و همه رزمندگان است.

بندهای دلتان را با بندهای دنیا گره نزنید

منِ حقیر چه وصیتی کنم تا حق تمام مردم را ادا کرده باشم، اما بعضی از انسان‌ها بند‌های دلشان را با بند‌های دنیا محکم گره زده‌اند و با آرزو‌های پی‌درپی عمری را برای خود محاسبه کرده‌اند که هیچ دردی از این رنج‌های انسان‌های محروم را درک نمی‌کنند و گوش خود را گرفته‌اند تا ندای پی‌درپی امام و گریه‌های دردآلود مادران شهیدان و کودکان یتیم را نشنوند و چشم‌هایشان را بسته‌اند تا مصیبت‌های مردم را به چشم نبینند. بار دیگر بایستید که به قول علی (ع) هیچ چیز از این بند‌های دنیا را از جان شما پاره نمی‌کند الا با تحمل مصیبت‌ها. کمی سستی تن را بشکنید که خداوند همه ما را آزمایش‌ می‌کند.

اگر می‌خواهید در قیامت نزد اباعبدالله (ع) روسفید باشید، گوش به فرمان امام بدهید

خداوندا! تو خود شاهدی که من حق هیچ یک از دوستان و خانواده‌ام را ادا نکرده‌ام.‌ ای کاش می‌توانستم حق نعمت ولایت فقیه را ادا کنم. مردم! متحد باشید که تفرقه آرزوی دیرینه دشمنان ماست. در میدان‌های نبرد حضور پیدا کنید که شرافت و حفظ آبروی ما و اسلام در گرو همین جنگ است و اگر می‌خواهید در قیامت پیش اباعبدالله‌الحسین (ع) و شهدا روسفید باشید، گوش به فرمان امام بدهید و در سنگر‌های نماز جمعه و دعای کمیل شرکت کنید.

 

منبع: شبکه اطلاع‌رسانی نوید شاهد 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از