حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/19 شمسی | 2023/12/10 میلادی
رئیس‌کل دادگستری استان سمنان تأکید کرد:

بهبود نرخ و میانگین زمان رسیدگی پرونده‌های قضایی

بهبود نرخ و میانگین زمان رسیدگی پرونده‌های قضایی

رئیس‌کل دادگستری استان سمنان بر بهبود نرخ و میانگین رسیدگی به پرونده‌های قضایی استان تأکید کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، به نقل از روابط‌عمومی دادگستری سمنان، محمدجعفر عبدالهی در حاشیه بازدید از دادگستری بی‌ارجمند بیان کرد: مسئولان قضائی تکلیف دارند نحوه ارائه خدمات قضائی از سوی کارکنان قضائی و اداری را به‌دقت بررسی و مشکلات مردم را بررسی کنند.

 وی افزود: بهبود نرخ و میانگین زمان رسیدگی، تعیین تکلیف قانونی پرونده‌های مُسن و معوق، خودداری از تجدید اوقات پرونده‌ها بدون توجیه قانونی و کاهش نرخ گردش پرونده‌ها مورد تأکید قرار گرفت.

 رئیس‌کل دادگستری استان سمنان با اشاره به پیگیری مطالبات قانونی مردم در حوزه حقوق عامه تأکید کرد: به دادرس حوزه قضائی بخش بی‌ارجمند دستور داده شد، با قید فوریت و به‌صورت جدی درخواست‌های سهام‌داران سیمان بی‌ارجمند را در جهت افتتاح این واحد تولیدی از هیأت مدیره پیگیری و روند پیشرفت با رشد چشمگیری همراه باشد.

 عبدالهی در خاتمه متذکر شد: مراجع قضائی ملجأ و پناهگاه مردم بشمار می‌آید؛ وقتی در یک وسعت سرزمینی مسئول قضائی حضور دارد باید مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف اعم از آب، جاده، بهداشت و درمان و هر آنچه دغدغه مردم تلقی می‌شود به‌صورت قانونی رفع و منجر به افزایش رضایتمندی شود.


خبرگزاری مهر

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از