حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی
در دومین دوره حضور؛

هاکی روی یخ طلایی شد

هاکی روی یخ طلایی شد

ملی‌پوشان هاکی روی یخ ایران با پیروزی در آخرین دیدار خود در مسابقات آسیا - اقیانوسیه، عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی «مرآت»، تیم ملی هاکی روی یخ بانوان ایران که در نخستین حضور خود مدال نقره و عنوان نایب‌قهرمانی را کسب کرده بودند، عصر امروز شنبه در دیدار پایانی مسابقات آسیا - اقیانوسیه فیلیپین را شکست دادند و به مدال طلا رسیدند.

ملی‌پوشان کشورمان که نایب‌قهرمانی دوره پیش را در اختیار داشتند در این دوره برای تبدیل مدال نقره با طلای آسیایی، راهی این مسابقات شدند و توانستند بعد از شکست‌دادن امارات، قرقیزستان و هند به فینال مسابقات راه یابند و با پیروزی بر فیلیپین، قهرمانی بدون شکست شأن را در بیشکک قرقیزستان جشن بگیرند.

سفیدپوشان ایران در دور اول با یک گل برتری خود را به فیلیپینی دیکته کردند. در دور دوم دختران ایرانی سه بار دیگر دروازه حریف را گشودند و با ثبت نتیجه ۴ بر 0 راهی رخت‌کن شدند.

دختران ایران‌زمین اگر چه بر خلاف بازی‌های دیگر نتوانستند در دور سوم گل‌زنی کنند؛ اما به‌خوبی بازی را مدیریت کردند تا بتوانند ضمن حفظ برتری، رکورد قابل‌توجه قهرمانی بدون شکست و بدون گل خورده را بر جای بگذارند و با ثبت نتیجه نهایی ۴ بر 0 سرود قهرمانی سر دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از