حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1403/03/01 شمسی | 2024/05/21 میلادی
رئیس هیئت بسکتبال استان سمنان:

استان سمنان 12 لیگ حرفه‌ای بسکتبال دارد

استان سمنان 12 لیگ حرفه‌ای بسکتبال دارد

رئیس هیئت بسکتبال استان سمنان گفت: استان سمنان ۱۲ تیم در لیگ دسته یک و حرفه‌ای در رده‌های سنی مختلف دارد که موفقیت‌های خوبی داشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «مرآت»؛ مسعود سلامی گفت: استان سمنان ۱۲ تیم بسکتبال در لیگ دسته یک و حرفه‌ای در رده‌های سنی مختلف از جمله جوانان، نوجوانان و بزرگسال دارد که جایگاه نماینده استان سمنان در لیگ حرفه‌ای ۱۴۰۲ رده ششم لیگ است و مسابقات لیگ دسته یک در سال ۱۴۰۳ ادامه دارد.

وی گفت: نماینده استان سمنان در مسابقات ملی رده سنی جوانان و نوجوانان در مراحل مقدماتی صعود کردند، اما موفق به کسب مقام نشدند.

این مسئول اظهار کرد: تیم شوان پارسه گرمسار نماینده استان سمنان در مسابقات لیگ دسته یک است که جزو هشت تیم برتر و در حال صعود است و با توجه به ادامه مسابقات باید منتظر نتیجه ماند.

وی افزود: مسابقات لیگ دسته یک بسکتبال کشور با حضور ۳۲ تیم در هشت گروه طی دو مرحله به‌صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و ۱۶ تیم برتر راهی مرحله بعدی می‌شوند و سپس هشت تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود می‌کنند.

سلامی خاطرنشان کرد: در پایان مسابقات لیگ دسته یک بسکتبال باشگاه‌های ایران، تیم‌های قهرمان و نایب‌قهرمان به لیگ برتر راه می‌یابند.

بناغ به گفته وی، تیم شوان پارسه گرمسار سال گذشته نیز در لیگ دسته یک باشگاه‌های ایران حضور داشت؛ اما با وجود راهیابی به جمع هشت تیم برتر، از صعود به لیگ برتر بازماند.

رئیس هیئت بسکتبال استان سمنان اضافه کرد: هیئت بسکتبال سمنان جزو ۱۰ هیئت برتر استان‌های کشور است و این رده‌بندی طبق شاخص‌های مختلف از جمله حضور در مسابقات ملی و بین‌المللی، مقام آوری، برگزاری برنامه‌های آموزشی و میزان حضور تیم‌ها در مسابقات ملی است.

سلامی افزود: هیئت بسکتبال استان سمنان ۱۱ مربی درجه یک دارد که دو مربی سال ۱۴۰۲ موفق به کسب مجوز درجه یک مربیگری شدند.

وی با اشاره به اینکه دو داور بسکتبال استان سمنان در جمع داوران «الیت» مورد تأیید کنفدراسیون بسکتبال آسیا قرار دارند و سمنان از لحاظ داوری جزو استان‌های مطرح کشور است، گفت: سه داور بین‌المللی و ۶ داور ملی از افتخارات هیئت بسکتبال این استان هستند.

رئیس هیئت بسکتبال استان سمنان با بیان اینکه محمدِ دوست، محمدابراهیم متین و محمدرضا صالحیان، سه داور بین‌المللی در رشته ورزشی بسکتبال از استان هستند، ادامه داد: ۶ داور از شهرستان‌های سمنان، دامغان، شاهرود و گرمسار هم در عرصه ملی بازی‌ها را داوری می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از