حالت تاریک
  • دوشنبه, 1402/09/20 شمسی | 2023/12/11 میلادی
سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش خبر داد:

جولان آرش‌های ارتش و انهدام رادار دشمن

جولان آرش‌های ارتش و انهدام رادار دشمن

در ادامه مراحل اصلی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش، عملیات انهدام اهداف راداری با به‍کارگیری پهپادهای ویژه ضد راداری با موفقیت تمرین شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، ️امیر سرتیپ علیرضا شیخ سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش گفت: در ادامه اجرای مراحل اصلی و عملیاتی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش جمهوری اسلامی ایران، عملیات انهدام هدف راداری در منطقه عمومی رزمایش با بهره‌گیری از هوش مصنوعی با موفقیت اجرا شد.

 وی ادامه داد: در این مرحله از رزمایش، با شناسایی هدف راداری، این هدف با موفقیت توسط پهپاد ضد راداری امید مورد اصابت قرار گرفت.

 سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش با تأکید بر اینکه در این رزمایش، از پهپادهای انهدامی آرش استفاده ویژه‌ای شده و این پهپادها اهداف دریایی و زمینی خود را به‌صورت گسترده و با موفقیت منهدم کردند، افزود: اجرای سناریوی پروازی از قبل طراحی شده، مورد هدف قراردادن اهداف مشخص شده توسط پهپادهای انهدامی و رزمی و به‌کارگیری بمب‌ها و موشک‌های قابل‌نصب روی پهپادها، جمع‌آوری اطلاعات به‌صورت سیگنالی و استفاده از محموله‌های اپتیکی در گستره جغرافیای کشور از غرب، جنوب غرب، شمال شرق و منطقه اصلی رزمایش، بخشی از اقدامات نیروهای چهارگانه ارتش در این رزمایش بود.

 امیر شیخ، نقطه‌زنی و استفاده از بمب‌های هوشمند را از ویژگی‌های بارز رزمایش تخصصی پهپادی ۱۴۰۲ ارتش توصیف کرد و اظهار داشت: در این رزمایش سامانه‌های پهپادی انهدامی و رزمی توانستند کلیه اهداف پیش‌بینی‌شده را با استفاده از مهمات هوشمند و به‌صورت نقطه‌زنی مورد اصابت قرار دهند.

 وی با بیان اینکه پرواز انبوه این تعداد پهپاد از پایگاه‌های مختلف زمینی، زیرزمینی و دریایی و اجرای عملیات در این حجم تا کنون سابقه نداشته است، گفت: قابلیت پروازجمع با استفاده از هوش مصنوعی از جمله اقدامات نوآورانه در حوزه پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود که قابلیت‌های عملیاتی و تاکتیکی منحصربه‌فردی را به‌ویژه در حوزه اجرای مأموریت‌های انهدامی به ارمغان آورده و این دستاوردها مرهون تلاش دانشمندان و متخصصان جوان کشور است.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از