حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان خبر داد:

خسارت 238 میلیاردی سیل به کشاورزان کالپوشی

خسارت 238 میلیاردی سیل به کشاورزان کالپوشی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: سیل اخیر 238 میلیارد تومان به کشاورزان منطقه کالپوش خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «مرآت»، محمدرضا قاسمی با بیان اینکه برآورد خسارت سیل در منطقه کالپوش انجام شده است، گفت: برای سیل‌زدگان کالپوش چند برنامه در حوزه کشاورزی در دستور کار است.


وی بیان کرد: تدارک نهاده‌های تولید و تأمین بذر گندم مورد نیاز برای اراضی دیم و آبی پایین‌دست کالپوش انجام شده است.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: تأمین نهاده مدت‌دار جو با دوره بازپرداخت ۶ماهه و همچنین پیش‌بینی تسهیلات ارزان‌قیمت برای بهره‌برداران این بخش تا سقف ۲۰ میلیون تومان به ازای هر بهره‌بردار و تا ۱۱۰ نفر تا این مقطع تدارک دیده شده است.


قاسمی تصریح کرد: همچنین از محل منابع استانی و اعتبارات تملکی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در قالب ماده ۱۸ قانون مدیریت بحران اختصاص پیدا کرده است که برای اصلاح زیرساخت‌های این منطقه هزینه می‌شود.


وی با اشاره به میزان خسارت سیل به بخش کشاورزی منطقه کالپوش از جمله خسارت به بخش زراعی و باغی، زیرساخت‌ها و دام گفت: با برآورد صورت‌گرفته درمجموع رقمی معادل ۲۳۸ میلیارد تومان خسارت به این بخش وارد شده است.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ابراز کرد: در بخش‌هایی که زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی هستند، کارشناسان صندوق بیمه حضور یافته و برآورد خسارت انجام شده و در مسیر پرداخت غرامت قرار گرفته است.

منبع:خبرگزاری فارس

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از