حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی
مربی فوتبال کشور:

پرسپولیس سردرگم است

پرسپولیس سردرگم است

مربی فوتبال کشورمان گفت: تیم پرسپولیس همچنان سایه تغییر سرمربی را روی خودش احساس می‌کند و کاملاً مشخص است یکدستی لازم برای عبور از چالش تغییر سرمربی را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «مرآت»، دور برگشت لیگ بیست و سوم فوتبال باشگاهی کشور علاوه بر نتایج شگفت‌انگیزی همچون برد آلومینیوم اراک مقابل پرسپولیس به همراه داشت؛ بلکه چالش جدید پرورش بازیکن و معرفی جوانان به تیم ملی بزرگسالان برای تغییر نسل ایجاد کرد تا محل بحث کارشناسان و مربیان فوتبال قرار گیرد.

مرتضی اسدی، با تحلیل شرایط تیم‌های لیگ برتری و همچنین پیش‌بینی بازی‌های حساس هفته هفدهم بین پرسپولیس و تراکتور تبریز درباره نحوه جوان‌گرایی در تیم‌های ملی و باشگاهی صحبت کرد که در پی می‌خوانید:

پرسپولیس سردرگم است

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به نتایج هفته گذشته لیگ برتر که با شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک همراه بود در خصوص تأثیر تغییرات در کادر فنی سرخ‌پوشان گفت: پرسپولیس بازی قبلی را به خودش واگذار کرد. این تیم همچنان سایه تغییر سرمربی را روی خودش احساس می‌کند و کاملاً مشخص است یکدستی لازم برای عبور از چالش تغییر سرمربی وجود ندارد. آنها سردرگم هستند و فکر می‌کنم اگر نتوانند خیلی زود با شرایط کنار بیایند بازی‌های دور برگشت خیلی سختی خواهند داشت.

تراکتور برنده بازی تهران است

اسدی با اشاره به دیدار حساس پرسپولیس و تراکتور در هفته هفدهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی تصریح کرد: من فکر می‌کنم شرایط تراکتور عالی است. این تیم به ثبات فنی رسیده است. تنها ایراد تراکتور این است که مدت‌ها از بازی رسمی به‌دور مانده و نتوانسته است شرایط ایده‌آل خود را حفظ کند.

کاپیتان پیشین تراکتور پیش‌بینی خود از این دیدار با برد شاگردان پاکو خمز انجام داد و گفت: قطعاً تراکتور خیلی بهتر از پرسپولیس است و می‌تواند این تیم را شکست دهد. دو بازیکن جدید هم گرفته که در بحث بازی‌سازی می‌توانند کمک ویژه‌ای به این تیم کنند. اگر این تیم دور از هیجان عمل کند پرسپولیس را متحمل باخت دیگری خواهد کرد.

مدیریت تراکتور باید آرامش داشته باشد

وی درباره نقل‌وانتقالات بیش از اندازه تراکتور تبریز در فصل جاری لیگ برتر تصریح کرد: هر تیمی نیاز به تغییرات دارد؛ اما نباید تفکرات و ساختار تاکتیکی یک تیم فراموش شود. تراکتور بعد از این‌همه مدت که در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته باید در مدیریت خود آرامش داشته باشد. این تیم با نقاط ضعف و قوتی که پیدا کرده دنبال رفع نواقص باید باشد و برنامه‌های بلند مدتی در زمینه پرورش بازیکن و همچنین قهرمانی در لیگ برتر داشته باشد. تراکتور یک قهرمانی به هواداران کم‌نظیر خود بدهکار است.

اهمیت تغییر نسل و جوان‌گرایی

اسدی درباره لزوم تغییر نسل در تیم ملی ایران یادآور شد: این موضوع را باید از دو دیدگاه متفاوت بررسی کرد. نخست اینکه باشگاه‌ها موظف به پرورش بازیکن و میدان دادن به آنها برای حضور در تیم ملی است. نمی‌توان از کادر فنی تیم ملی ایران انتظار پیداکردن استعداد داشت. تیم ملی پله ترقی و رشد تیمی است نه اینکه بخواهیم بازیکن را آنجا پیدا کنیم و به او بها دهیم.

مربی فوتبال کشور ادامه داد: باشگاه‌ها وظیفه اصلی این موضوع را دارند. ما اصلاً در رده‌های پایه خوب نیستیم. به طور ریشه‌ای در حال پسرفت در فوتبال پایه هستیم. استعداد زیاد داریم؛ اما استفاده لازم از سوی باشگاه‌ها و سپس تزریق آنها از این راه به تیم ملی نداریم.

وی درباره اهمیت تغییر نسل در تیم ملی بزرگسالان گفت: بازیکنان چند سال اخیر خیلی زحمت کشیدند. باید به آنها خسته نباشید گفت؛ اما دیگر وقت پوست‌اندازی است. بهتر بود بعضی از آنها خداحافظی می‌کردند؛ اما حالا که خودشان نرفتند باید کنار گذاشته شوند.

توهم نداشتن جانشین اشتباه است

او درباره بحث انتخاب جانشین بازیکن جوان به‌جای باتجربه تأکید کرد: این موضوع منطقی کاملاً اشتباه است که یک نسل چون جانشین ندارد تا دوران پیرمردی باید بازی کنند. این یک توهم اشتباه است. خیلی از همین بازیکنان لژیونر فعلی با برند تیم ملی راهی اروپا شدند. بازیکن جوان باید در باشگاه خود بها ببیند و سپس در تیم ملی بدرخشد تا درخشش او را تمام دنیا شاهد باشد.

 منبع:خبرگزاری مهر

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از