حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/09/16 شمسی | 2023/12/07 میلادی
گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهدای استان سمنان؛

آینده‌سازان این ملت را اسلامی تربیت کنید

آینده‌سازان این ملت را اسلامی تربیت کنید

شهید «سعید شامانی» در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد: «خواهران و برادران! نماز جمعه و سخنرانی را فراموش نکنید که نگه‌دارنده انقلاب ما می‌باشند. سعی کنید آینده‌سازان این ملت را مکتبی و اسلامی بار بیاورید.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «مرآت»، «شهید سعید شامانی» بیستم شهریور ۱۳۴۳ در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش محمد و مادرش حلیمه نام داشت. دانش‌‏آموز چهارم متوسطه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. شانزدهم آبان ۱۳۶۱ با سمت تک‌تیرانداز در عین‌خوش توسط نیرو‌های بعثی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای فردوس‏ رضای شهرستان دامغان قرار دارد.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

آینده‌سازان این ملت را مکتبی و اسلامی تربیت کنید

«اللهم ارزقنا توفيق الشهاده فی سبیلک.»

«ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد.» 

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به نام صاحب الزمان (عج) و نائب برحقش. اینجانب سعید شامانی فرزند محمد که برای مصاف کفر بین‌المللی به رهبری آمریکا و شوروی و در پاسخ به ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین زمان به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتم که اگر خدا توفیق دهد به فیض شهادت نایل آیم.

 

مادر عزیزم! امیدوارم که مرا حلال کنی و خوشحال و سربلند باشی که فرزندت را در راه خدا تقدیم کرده‌ای؛ زیرا او خودش به ما جان داد و او هم جان ما را می‌گیرد.

 

پدر عزیزم! بعد از شهادتم، مثل روز تولدم خوشحال باشید و نو بپوشید و سیاه به تن نکنید که باعث رنجش من می‌شود.

 

خواهران و برادران! نماز جمعه و سخنرانی را فراموش نکنید که نگه‌دارنده انقلاب ما می‌باشند. سعی کنید آینده‌سازان این ملت را مکتبی و اسلامی بار بیاورید. از تمام دوستان حلالیت می‌طلبم.

 

 منبع: شبکه اطلاع‌رسانی نوید شاهد 

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از