حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
کارشناس فوتبال:

ژاپن مقابل ما حرفی برای گفتن نداشت

ژاپن مقابل ما حرفی برای گفتن نداشت

کارشناس فوتبال و سرمربی پیشین استقلال گفت: در نیمه دوم با آنالیزی که کادر فنی انجام داده بود و نکاتی که سرمربی تیم به بازیکنان گوشزد کرد به‌یک‌باره سراسر حمله شدیم و ژاپن مقابل ما حرفی برای گفتن نداشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «مرآت»، محمود فکری در خصوص پیروزی دو بر یک تیم ملی ایران برابر ژاپن گفت: قبل از هر چیز باید به کادر فنی و بازیکنان تیم ملی تبریک بگویم که توانستند از این بازی سخت سربلند بیرون‌آمده و با پیروزی برابر ژاپن تیم ملی کشورمان جزو چهار تیم پایانی جام ملت‌ها قرار بگیرد.

وی ادامه داد: باتوجه‌به تعریف‌های زیادی که از ژاپن شده بود شرایطی به وجود آمد تا تیم ملی ما در ابتدای بازی کمی دچار سردرگمی شود و نتواند بازی همیشگی خود را انجام دهد؛ اما هرچه از زمان بازی گذشت تیم ما بهتر و روان‌تر بازی کرد، خصوصاً از زمانی که گل اول را دریافت کردیم و بعد از آن ملی‌پوشان ما سراسر حمله شدند و در نیمه دوم به آنچه می‌خواستند دست پیدا کردند.

سرمربی سابق استقلال در خصوص دونیمه متفاوت تیم ملی برابر ژاپن گفت: نیمه اول هم به ارزیابی پرداختیم و هم استرس داشتیم و هم در ارسال پاس به دلیل فشار این بازی دچار اشتباه شدیم؛ اما در نیمه دوم با آنالیزی که کادر فنی انجام داده بود و نکاتی که سرمربی تیم به بازیکنان گوشزد کرد به‌یک‌باره سراسر حمله شدیم و ژاپن مقابل ما حرفی برای گفتن نداشت.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: ۴۵ دقیقه بازی کاملاً در اختیار ما بود، حاکم توپ و میدان بودیم، چند موقعیت هم داشتیم که با درخشش دروازه‌بان ژاپن از دست رفت البته گل هم زدیم که سیستم ویدئویی آن را نپذیرفت؛ اما در مجموع عملکرد فوق العاده‌ای داشتیم و توانستیم فینال زودرس و حساس‌ترین بازی در جام ملت‌های آسیا را با پیروزی به پایان برسانیم.

سرمربی پیشین استقلال در خصوص پیروزی قطر برابر ازبکستان و دیدار چهارشنبه این تیم برابر تیم ملی کشورمان گفت: باتوجه‌به اینکه قطر میزبان هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیاست و به‌نوعی تیمی که میزبان است از یک شرایط ویژه برخوردار می‌شود بازی سختی برابر این تیم خواهیم داشت.

وی تأکید کرد: تیم ملی قطر با بازیکنانی چون مغز علی و حسن الهی دوست که از بهترین بازیکنان آسیا هستند می‌تواند برای تیم ملی ما خطرناک باشد؛ بنابراین لازم است هم میزبانی این تیم را در نظر بگیریم و هم با یک ریکاوری خوب تیم ملی آماده این دیدار حساس شود.

محمود فکری ادامه داد: کادر فنی هم باید به‌خوبی حریف را آنالیز کند، نقاط ضعف این تیم را شناسایی کرده و بر اساس آن ضربه را به حریف وارد کنیم، ضمن اینکه در این دیدار مهدی طارمی را خواهیم داشت، او یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان است که می‌تواند در این دیدار برای ما مفید باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیاتیم ملی می‌تواند به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دست یابد، گفت: روزی که این تیم با یک مربی ایرانی کارش را شروع کرد انتقادات زیادی می‌شد، خیلی‌ها معتقد بودند این تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی هم نخواهد رسید و تأکید داشتند مربی خارجی از مربی داخلی بهتر است؛ اما خوشبختانه کادری کاملاً ایرانی تا به اینجای کار عملکرد خوب داشتند.

سرمربی سابق استقلال ادامه داد: امیر قلعه‌نویی یکی از بهترین مربیان حال حاضر فوتبال ایران است. او توانست ژاپن را هم شکست دهد و باید منتظر پیروزی تیم او برابر قطر باشیم. تیم ملی می‌تواند به قهرمانی در جام ملت‌ها دست یابد به شرطی که پیروزی برابر ژاپن آنها را مغرور نکند. این وحدت و همدلی که در تیم ملی وجود دارد همچنان باقی بماند و همه بازیکنان با تمام توان برای موفقیت تیم ملی تلاش کنند، قطر تیمی نیست که شکست‌ناپذیر باشد. یک بازی خوب و منطقی و بدون اشتباه باعث خواهد شد روز چهارشنبه قطر را شکست دهیم و به فینال جام ملت‌های آسیا راه پیدا کنیم.

فکری در پایان و در پاسخ به این پرسش که بهترین بازیکن ایران از دید شما چه کسی بود، گفت: نمی‌توانم نام یک فرد را بگویم، همه بازیکنان تیم ملی در این دیدار سنگین فوق‌العاده عمل کردند، از دروازه بانک تا مهاجمان، تلاشی که آنها کردند ستودنی بود و این تلاش باعث پیروزی آنها برابر ژاپن شد؛ اما اگر بخواهم نامی از کسی ببرم باید نام چند بازیکن را ببرم، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی و سردار آزمون تلاش فوق‌العاده‌ای داشتند و در مجموع همه یک تیم بودند که توانستند غول آسیا را که بیش از حد بزرگ شده بود، شکست دهند.

 منبع: خبرگزاری مهر

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از