حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/09/16 شمسی | 2023/12/07 میلادی
فرمانده سپاه استان سمنان:

ترویج فرهنگ شایسته‌سالاری هدف جشنواره مالک‌اشتر است

ترویج فرهنگ شایسته‌سالاری هدف جشنواره مالک‌اشتر است

فرمانده سپاه استان سمنان هدف از برگزاری جشنواره مالک اشتر را ترویج فرهنگ شایسته‌سالاری از طریق معرفی سازمان‌ها، نیروها، فرماندهان و مدیران برای رشد و تعالی سازمانی و فردی در راستای تحقق تدابیر فرماندهی معظم کل قوا عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، سیزدهمین جشنواره استانی مالک‌اشتر سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با حضور سردار منصور شوقانی فرمانده سپاه استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی‌فقیه در استان و سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.


معیارهای والای شخصیت مالک‌اشتر در نهج‌البلاغه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره استانی مالک‌اشتر سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در جمع پایوران سپاه استان در حسینیه شهدای گمنام با اشاره به معیارهای والای شخصیت مالک‌اشتر در نهج‌البلاغه اظهار داشت: در کلام امیرالمؤمنین امام علی (ع) در نامه ۱۳ و ۳۸ نهج‌البلاغه ویژگی‌های برجسته شخصیت مالک‌اشتر همچون بندگی خدا، آمادگی کامل در بحران‌ها، مقاوم در برابر گرفتاری‌ها، از آتش سوزاننده‌تر در برابر دشمنان خدا، کارآمد و فرمان‌بر رهبر مسلمین عنوان شده است؛ لذا پاسداران انقلاب اسلامی با تاسی از این ویژگی‌ها رسالت مهم سربازی امام‌زمان (عج) را به انجام رسانند.


جشنواره مالک‌اشتر نماد الگوسازی و رقابت مثبت است

سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان، جشنواره مالک‌اشتر را نماد الگوسازی و رقابت مثبت برشمرد و گفت: یکی از الزامات در بحث اشراف فرماندهی، همدلی، وفاق و صمیمت و پس از آن واقع‌گرایی و تلاش برای توسعه واقعیت است. استاندار سمنان افزود: نظارت دقیق و مستمر، رفع نواقص و کاستی‌ها، تأمل و صداقت در کار، حرکت بر اساس برنامه و ارائه راهکار با رقابت مثبت برای توسعه و عمران و آبادانی از دیگر الزامات اشراف مدیریتی در هر مجموعه است.

هاشمی با تقدیر از حضور جهادگران در عرصه‌های مختلف محرومیت‌زدایی، افزود: محرومیت‌زدایی، آبرسانی به روستاها و مناطق محروم و حضور میدانی در منطقه کال پوش در امدادرسانی به سیل‌زدگان نمونه بارز جشنواره مالک‌اشتر است و لازم است تا همهٔ خدمتگزاران مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی منشور مالک‌اشتر را سرلوحه کار قرار دهند.


برگزاری جشنواره مالک‌اشتر باهدف توسعه و ترویج فرهنگ شایسته‌سالاری

سردار منصور شوقانی فرمانده سپاه استان سمنان با اشاره به تحولات اخیر منطقه و جنایت رژیم صهیونیستی در کشتار مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: حوادث امروز غزه و پیروزی مقاومت نشان از عزم راسخ جوانان فلسطینی در دفاع مشروع از خاک و آرمان آزادی قدس شریف است و جنایت تروریستی رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکای جنایت‌کار در سکوت مجامع به‌اصطلاح حقوق بشری در به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم غزه برآیند شکست نظام سلطه و افول امریکا در منطقه و جهان است.

فرمانده سپاه استان با اشاره به اهمیت نقش تعالی سازمانی به‌عنوان اهداف جشنواره مالک‌اشتر اظهار داشت: جشنواره مالک‌اشتر باهدف توسعه و ترویج فرهنگ شایسته‌سالاری از طریق معرفی سازمان‌ها، نیروها، فرماندهان و مدیران موفق‌تر و الگوبرداری برای رشد و تعالی سازمانی و فردی و در راستای تحقق تدابیر فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر رشد و تعالی فرماندهان و مدیران و کادرسازی به‌صورت سالانه برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه استان افزود: معرفی و تکریم مدیران رده‌های موفق‌تر و دارای برترین عملکرد، ارتقای فرصت‌ها برای بروز خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها و راهکارهای اجرای بهتر مأموریت‌ها از جمله اهداف جشنواره مالک‌اشتر است. وی تصریح کرد: نیروهای مسلح باانگیزه و اراده، اقدام بهنگام در رسالت پاسداری و تکیه بر مبانی عمیق معنوی و اعتقادی با حرکتی پیشرو و پیش‌گام در عرصه‌های مختلف خدمت و مأموریت استوار گام بر می‌دارند.

سردار شوقانی افزود: رویکرد جامع در رسالت پاسداری و نگاه تحول‌گرایانه محور فعالیت‌های شاخص سپاه استان سمنان در تمامی عرصه‌های نظامی و دفاعی و بخصوص در اشراف فرماندهان به‌عنوان یک اصل زیربنایی تداوم خواهد داشت.

در پایان این مراسم از برترین‌های جشنواره مالک‌اشتر در سطح سپاه و بسیج استان سمنان با اهدای لوح یادبود تجلیل به عمل آمد و نفرات برتر به مرحله کشوری راه یافتند.


انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از