حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/02/30 شمسی | 2024/05/19 میلادی
گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهدای استان سمنان؛

مسئله مهم برای ما حفظ اسلام است

مسئله مهم برای ما حفظ اسلام است

شهید «حسن ممتازی» در وصیت‌نامه‌اش نوشت: مسئله مهم برای ما در حال حاضر حفظ اسلام است. این وظیفه شما هم است که تا آنجا که می‌توانید در حفظ اسلام سعی و کوشش کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرات، «شهید حسن ممتازی» سوم شهریور ۱۳۴۱ در روستای کلاته‏ملا از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش سیف‌الله، کشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته برق درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. هجدهم بهمن ۱۳۶۱ در فکه توسط نیرو‌های بعثی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در بهشت‌زهرای شهرستان تهران واقع است.

 

 

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

مسئله مهم برای ما حفظ اسلام است

چه می‌توانم بگویم؟ مسئله مهم برای ما در حال حاضر حفظ اسلام است. این وظیفه شما هم است که تا آنجا که می‌توانید در حفظ اسلام سعی و کوشش کنید. این همه شهیدان، خون پاکشان برای حفظ اسلام ریخته شد و ادامه آن بر ما است که اگر تلاش نکنیم نزد خداوند متعال و این همه گلگون کفن باید جوابگو باشیم.

 

باید ما جوان بدهیم. باید ما بهترین‌ها را بدهیم. اگر ما در این راه خونمان ریخته نشود چه کسی می‌خواهد زنده کننده اسلام باشد. بهترین یاران امام بهترین فرزندان این ملت هستی‌شان را برای حراست از اسلام داده‌اند.

 

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از