حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1403/04/28 شمسی | 2024/07/18 میلادی
فرماندار شاهرود:

بزرگداشت دفاع مقدس بهترین الگوسازی برای جوانان است

بزرگداشت دفاع مقدس بهترین الگوسازی برای جوانان است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود گفت: بازنشر فرهنگ ایثار و پایداری و همچنین معرفی الگوهای جهاد و مقاومت به جوانان در هفته دفاع مقدس بهترین راهکار انتقال فرهنگ والای پایداری و ایستادگی محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، ابوطالب جلالی با اشاره به اهمیت دفاع مقدس گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس قله نورانی، حماسه جهاد، ایمان، امید، مقاومت، ایثار و رشادت، تدبیر و ابتکار فرزندان ملت ایران زیر پرچم ولایت است.

 

 وی گرامیداشت هفته دفاع مقدس را در راستای تبیین فرهنگ ایثار و مقاومت به جوانان ضروری خواند و ابراز کرد: این آیین با شعار «جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز» از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۹ شهریور هم‌زمان در سراسر کشور آغاز می‌شود.

 

 جلالی با بیان اینکه مسئولیت برنامه‌ریزی، هماهنگی و اجرای مراسم با شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هر شهرستان به ریاست فرماندار، دبیری فرمانده سپاه ناحیه و مشارکت مؤثر مسئولان ادارات و نهادهای مرتبط است، اظهار کرد: تقسیم وظایف بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان بر سرعت و کیفیت اجرای مراسم خواهد افزود.

 

 اجرای برنامه‌های جذاب با استفاده از ابزار هنر و رسانه

 

 وی با اشاره به اینکه نماینده افتخاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در هر شهرستان عضو شورای هماهنگی است، افزود: شناسایی، سازماندهی و دعوت نظام‌یافته از جامعه هدف مراسم که با همکاری سازمان‌های نظامی، دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط انجام می‌گیرد، تأثیر به سزایی در حسن اجرای این مسئولیت دارد و فراگیر بودن نقاط و مکان‌های برگزاری مراسم در گستره شهرستان و همچنین اجرای برنامه‌های جذاب با استفاده از ابزار هنر و رسانه در تبلیغات مراسم مورد تأکید است.

 

 فرماندار ویژه شاهرود با بیان اینکه بخشداران و دهیاران برای برگزاری مراسم توجیه می‌شوند، گفت: برگزاری مراسم در بزرگ‌ترین سالن شهرستان و همچنین ادارات، نهادها، اماکن عمومی شهرها، بخش‌ها و روستاها، پایگاه‌های منتخب بسیج خواهران شهری و روستایی در دستور کار است.

 

 وی با اشاره به اینکه در اماکن فرهنگی، مذهبی و پایگاه‌های بسیج برادران به صلاحدید شورای هماهنگی شهرستان نیز این مراسم برگزار می‌شود، ابراز کرد: پیش‌کسوتان دفاع مقدس، خانواده معظم شهدا و رزمندگان، جانبازان، آزادگان، خانواده مدافعان حرم و امنیت، جبهه مقاومت، فعالان نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت، نویسندگان، هنرمندان تشکل‌ها، اهالی رسانه، مطبوعات و فضای مجازی، خادمان شهدا و متولیان راهیان نور در این آیین حضور خواهند داشت.

 

 فضاسازی و تبلیغات محیطی هفته دفاع مقدس در شاهرود

 

 جلالی با بیان اینکه فضاسازی محل مراسم و در سطح شهرستان با نقل وقایع و پیام‌های جذاب از دفاع مقدس و مقاومت در دستور کار است، اظهار کرد: برای تبلیغات محیطی به‌صورت فراگیر از تمامی ظرفیت‌ها از جمله تابلوهای شهری و بین‌شهری استفاده حداکثری می‌شود.

 

 فرماندار ویژه شاهرود با اشاره به اینکه ایستگاه‌های صلواتی به کمک خیران در این مراسم دایر است، افزود: نمایشگاه جذاب و اثربخش از آثار شاخص افراد و مجموعه‌های دعوت شده، برپا می‌شود.

 

 وی با بیان اینکه اجرای سرود بومی با محتوای دفاع مقدس و مقاومت برنامه‌ریزی شده است، اظهار کرد: به‌منظور آشنایی و انس جامعه با آثار دفاع مقدس، مسابقات مختلف شامل کتاب‌خوانی، عکاسی و فراوری آثار شهدا و رزمندگان برگزار می‌شود.

 

 مردم شهرستان شاهرود ۱۴ هزار نفر رزمنده در دوران دفاع مقدس برای دفاع از کیان ایران اسلامی به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و بیش از یک هزار و ۱۰۰ شهید در این دوران تقدیم نظام مقدس اسلامی کردند.

 

 ۳۱ شهریور تا ششم مهر هفته دفاع مقدس نام‌گذاری شده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از