حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
با امضای تفاهم‌نامه همکاری طرح‌های جهادی؛

بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی در سمنان اجرا می‌شود

بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی در سمنان اجرا می‌شود

تفاهم‌نامه همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در راستای اجرای طرح‌های جهادی به‌منظور بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی در این استان منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «مرآت»، به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی اظهار کرد: تفاهم‌نامه همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در راستای اجرای طرح‌های جهادی به‌منظور بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی در این استان منعقد شد.

 وی افزود: قرارداد طرح بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی استان شامل بازسازی و نوسازی قنوات، احداث و تکمیل طرح‌های کوچک تأمین آب در بخش کشاورزی، انتقال آب این بخش از طریق لوله و همچنین احداث و بهسازی کانال‌های آبیاری عمومی است که قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) آن را اجرایی می‌کند.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: این قرارداد همکاری در راستای تحقق تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری و گسترش عدالت اجتماعی، محرومیت‌زدایی، دستیابی به امنیت غذایی، افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی، حفظ منابع آب‌وخاک در این بخش و همچنین توانمندسازی اقتصادی استان سمنان با استفاده از ظرفیت‌های استانی و ملی منعقد شده است.

 قاسمی ایجاد رشد و توسعه پایدار عمرانی، اقتصادی و اجتماعی استان سمنان در بخش کشاورزی را از دیگر اهداف انعقاد این قرارداد همکاری با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) عنوان کرد.

 وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اتمام این پروژه‌های جهادی افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی استان سمنان محقق شود.


انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از