حالت تاریک
  • دوشنبه, 1402/09/20 شمسی | 2023/12/11 میلادی
معاونت اداره کل آموزش‌وپرورش خبر داد:

جلوگیری از پراکندگی اقدامات و هدررفت منابع

جلوگیری از پراکندگی اقدامات و هدررفت منابع

تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان با «برنامه فراگیر پرورشی» تحقق می‌یابد جلوگیری از پراکندگی اقدامات و هدررفت منابع مالی با استفاده از برنامه فراگیر  معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان مورد تأکید است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، علی‌اکبر عرب خراسانی معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به ابلاغ برنامه فراگیر پرورشی و بیان مزیت‌های این برنامه، گفت: باتوجه‌به این‌که بخش زیادی از چالش‌های معاونت پرورشی در خصوص حجم بالای بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها است، همواره برای برطرف‌سازی این چالش‌ها درخواست می‌شد.

 وی با اشاره به خوداشتغالی برخی مدیران و عوامل تربیتی مدارس در اجرای بعضی فعالیت‌ها، اظهار کرد: گاهی اوقات برخی فعالیت‌هایی مشاهده می‌شد که در کف مدرسه به آنان پرداخته نمی‌شود به جهت این‌که در خصوص اهمیت آن فعالیت، مدیران و عوامل تربیتی مدرسه خوداشتغالی می‌کردند و بر فرض مثال تصور داشتند که "فعالیت الف" از "فعالیت ب" بهتر است و به انجام "فعالیت الف" می‌پرداختند؛ ازاین‌رو تکلیف مشخص شد تا مدیر و عوامل تربیتی مدرسه در جریان باشند که کدام فعالیت در راستای رسیدن به تربیت تمام ساحتی در اولویت قرار دارد.

 تحقق تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان توسط برنامه فراگیر پرورشی

عرب خراسانی پراکندگی در قالب‌های ذهنی و شناختی برای اجرای فعالیت‌ها را دلیلی بر عدم رسیدن به تربیت تمام ساحتی در سال‌های گذشته دانست و گفت: برنامه فراگیر پرورشی یکپارچه‌سازی می‌کند تا تربیت تمام ساحتی محقق شود.

 معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان گفت: برنامه فراگیر پرورشی به ما نشان می‌دهد که کدام فعالیت، ما را به‌صورت ویژه به هدف اصلی‌مان یعنی تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان می‌رساند که بر روی آن مانور دهیم؛ همچنین این برنامه موجب شد تا از پراکندگی فعالیت‌ها و اقدامات جلوگیری شود و همه با هم در یک مسیر حرکت کنیم و یک‌صدا باشیم.

 وی با اشاره به مسائلی چون کمبود منابع انسانی و هدررفت منابع مالی تا پیش از ابلاغ برنامه فراگیر پرورشی، اظهار کرد: تشتتی که در بحث اجرای فعالیت‌ها وجود داشت، باعث شده بود که منابع مالی به‌درستی هزینه نشود یا اگر درست هزینه می‌شد، ما را به هدف نمی‌رساند که با ابلاغ برنامه فراگیر پرورشی در این مسئله کمک بسیاری شد و می‌توان مسائل مالی را بهتر مسیردهی کرد و ساماندهی منابع انسانی به‌خوبی صورت گیرد.

 با وجود برنامه فراگیر پرورشی، مطالبات والدین به‌خوبی شکل می‌گیرد

 عرب خراسانی رخداد این مسئله را عاملی برای مشارکت اولیا و خانواده‌ها دانست و افزود: اکثر مطالبات مدارس در خصوص مسائل آموزشی است؛ اما با ابلاغ این برنامه منسجم، خانواده‌ها در جریان قرار گرفتند که باید چه مسائلی را از مدرسه مطالبه کنند و از مدیر مدرسه بپرسند که برنامه شما برای رساندن فرزند من به پنج هدف ذکر شده در برنامه فراگیر پرورشی، چیست که در نهایت مطالبات آنان به‌درستی شکل می‌گیرد.

 همچنین معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان با بیان این‌که این برنامه موجب انسجام میان سایر برنامه‌های پرورشی می‌شود، اظهار کرد: ابلاغ برنامه فراگیر پرورشی ساختار ذهنی بسیار خوبی را در ارتباط با اجرای برنامه‌ها در کف مدرسه برای ما ساخت و این مسئله‌ای ارزشمند است؛ همچنین این برنامه موجب می‌شود تا تشکل‌های دانش‌آموزی منسجم‌تر شده و نسبت به برنامه‌ها، تعیین تکلیف شود.


 منبع: خبرگزاری پاناانتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از